Čarodějnice upálena


Ve středu 30.4.2024 proběhlo velkolepé pálení čarodějnic na Monacu. Soutěže a hry pro děti, moderovaný doprovodný program, dětská diskotéka, ocenění čarodějnických masek, čarování a vaření lektvarů, skákací hrady, skvělé jídlo i dostatek pití a samozřejmě to nejdůležitější – chycení zlé čarodějnice, její odvezení k hranici a upálení. Celé odpoledne bylo ukončeno naší téměř sedmnáctiminutovou ohnivou show, do které se poprvé veřejně zapojila i naše malá Bzučice, a závěrečným ohňostrojem. Díky moc Restaurace Monaco za skvělou spolupráci, a především všem návštěvníkům, kteří i přes větrné počasí dorazili a vydrželi až do konce. Doufáme, že se vám program líbil a že jste si odpoledne parádně užili. Těšíme se na další setkání!

Fotografie naleznete v záložce Galerie/Ostatní akce/2024/Čarodějnice.

Čarodějnice na Monacu

Těšíme se na vás
Velkolepý slet Čarodějnic na Monacu!

Jedna z čarodějnic se tento rok zabydlela v nedalekém lese a čeká na šťavnaté dětičky a vypasené pocestné. Podaří se nám ji chytit a potrestat dříve, než se někdo stane její chutnou večeří?
Přijďte nám pomoci potrestat zlo, užít si příjemné odpoledne a na pár hodin vstoupit do pohádkového světa čarodějnic. Čeká vás bohatý program pro děti – hry a soutěže, ocenění čarodějnických masek, opékání špekáčků, dětská disko, nafukovací hrady, fotokoutek…
Celé odpoledne bude ukončeno chycením a upálením čarodějnice na hranici, ohnivou show spolku Bzuk a závěrečným ohňostrojem.
Samozřejmostí jsou bary plné alka i nealka a grily plné neodolatelných dobrot – divočák, krůty, hamburgery, klobásy, hermelíny… Nenechte si ujít jedinečný zážitek, čarodějnice s nejlepším programem široko daleko!
Těší se na vás spolek Bzuk a Výletní restaurace Monaco.

Školící víkend táborového týmu

22.-24.3.2024
Přesně za 3 měsíce a 1 den již budeme trávit první podvečer s dětmi na táboře. Na naše malé kouzelníky a kouzelnice je potřeba se pořádně připravit. V termínu 22.-24.3.2024 proběhlo velké setkání táborového týmu. Náplní víkendu bylo především školení – organizace, legislativa, první pomoc, teorie her, skupinová dynamika, zážitková pedagogika… Čas jsme našli i na podrobnější probrání celotáborové hry, příběhu a programové náplně připravovaného tábora. Ani o zábavu, hry a dobrodružství jsme nebyli ochuzeni. Účastníci setkání plnili kouzelnické úkoly prokazující jejich profesorské schopnosti, setkali se s Baziliškem a za tmy se vypravili pro ochranné amulety skrz území plné Smrtijedů. Bylo toho hodně a času málo, ale jsme připraveni! Už se nemůžeme dočkat, až Škola čar a kouzel otevře své brány.
Fotografie z víkendu naleznete v galerii - ostatní akce.

Tábor plně obsazen

2.3.2024
Kapacita tábora Škola čar a kouzel je naplněna. Děkujeme za důvěru. Další zájemci už pouze jako náhradníci po předchozí domluvě.

Táborový tým 2024

3.2.2024 - aktualizace Bzučáků
Byly aktualizovány profily Bzučáků. V tuto chvíli máte tedy kompletní přehled o tom, kdo se bude v létě 2024 starat o vaše děti :)

2.2.2024 - aktualizace www

Probíhá aktualizace
Právě probíhá a v následujících hodinách (max. dnech) bude probíhat aktualizace našich www. Omluvte, prosím, dočasné nepohodlí a občasné výpadky některých částí. Děkujeme za pochopení.

Ohnivá show Bartošovice

Skiareál Nella Bartošovice
Ve spolupráci se Skiareál Bartošovice si vás dovolujeme pozvat na jedinečnou akci. Dne 10.2.2024 v 18:00 odstartujeme večerní lyžování naší ohnivou a světelnou show.
Ohnivá show spolku Bzuk, večerní lyžování, skvěle připravená sjezdovka, výborný svařák, příjemné posezení, taneční zábava,… Co víc si přát :) Těšíme se na vás v lyžařském areálu Nella Bartošovice v Orlických horách!

Škola čar a kouzel

Tábor 2024 odhalen!
Pod ukazatelem Tábor 2024 naleznete podrobnosti k připravovanému letnímu táborovému dobrodružství 2024. Těšíme se na vás :)

Vánoční večírek

Bzuk na soukromé akci
Předvánoční čas je obdobím firemních večírků. I my jsme byli na jeden pozváni - v roli účinkujících. V rámci zpestření večera měli přítomní možnost shlédnout hned čtyři naše vystoupení: tanec flamenco, orientální tanec, vystoupení se světelnými křídly a světelnou show s jiskřivým zakončením. Za krásné fotografie z této akce patří velké díky fotografu Davidu Svobodovi.

Fotografie z firemního vánočního večírku naleznete v záložce Galerie/Ostatní akce/2023

Mikuláš a Rozsvícení...

Fotky z akcí
Započal nám advent, období radostného očekávání, doba rozjímání, dobročinnosti. Napadl sníh, děti začaly otevírat okénka v adventních kalendářích a odpočítávat dny do příchodu Ježíška. I my jsme se pokusili zpříjemnit vám toto období a slovy hudebních kapel jsme si „střihli víkendový dvoják“ a ověřili schopnosti naší dodávky na sněhu a ledu.

V sobotu 2.12. proběhla naše Mikulášská nadílka. Hry, zábava, ocenění masek, fotokoutek v nebíčku i peklíčku, ohniví čerti, andělé a Mikuláš rozdávající dětem dárky. Jsme rádi, že jste dorazili, vážíme si toho a děkujeme za podporu. Velké díky samozřejmě patří i Restauraci u Kapličky.

V neděli 3.12. se na adventních věncích zapalovala první svíčka a ve velké většině měst a obcí se rozsvěcely vánoční stromky. Stejně tak i ve Slatiňanech. Kouzelně zasněžené náměstíčko, stánky s občerstvením, fanfáry, zpěv koled… Těší nás, že jsme se mohli také zapojit. Věříme, že jste si užili taneční vystoupení našich andělů se světelnými křídly i zimní ohnivou show. Takové množství lidí jsme opravdu nečekali a jsme rádi, že jsme nikoho z vás nepodpálili. Prostoru opravdu moc nebylo. Ještě jednou díky městu Slatiňany, že jsme mohli být součástí programu.

Fotografie z obou akcí naleznete v záložce Galerie/Ostatní akce/2023

Rozsvícení stromku

Ohnivá show Slatiňany
V neděli 3.12.2023 proběhne ve Slatiňanech Slavnostní rozsvícení vánočního stromu. V rámci programu budete mít možnost shlédnout naši jedinečnou ohnivou show a andělský tanec. Tři ladně tančící andělé se světelnými křídly jistě navodí tu správnou předvánoční atmosféru. Jsme rádi, že můžeme být součástí této akce.

Mikuláš U Kapličky

spolek Bzuk v Chrudimi
Spolek Bzuk ve spolupráci s Restaurací U Kapličky si vás dovoluje pozvat na Mikulášský večer s nadílkou, který se uskuteční v sobotu 2.12.2023 od 16:00 hod. v chrudimské Restauraci U Kapličky, Malecká 269.

Těšit se můžete na hry a soutěže pro děti, ocenění dětských masek andílků a čertů, andělský tanec se světelnými křídly, příchod Mikuláše s ohnivými čerty, předávání vašich balíčků dětem, dětskou mini-diskotéku a možnost vyfotit se ve fotokoutku s Mikulášem, anděly a čerty.

Při příchodu vložíte do „tajné“ truhly podepsaný „Mikulášský balíček“ a seznam „dobrých a špatných skutků“ vašeho dítěte. O vše ostatní se postarají Mikuláš, andělé a čerti.


Rezervace míst k sezení v restauraci nebo na tel. čísle 774 355 426.

Vstup zdarma!

Těší se na vás spolek Bzuk a Restaurace U Kapličky

Fotogalerie Halloween

Příjemné prohlížení přejeme.
V sobotu 28.10.2023 jsme v chrudimské Restauraci U Kapličky pořádali Halloweenské odpoledne. Na fotografie z této vydařené akce se můžete podívat v záložce Galerie/Ostatní akce/2023

Halloween U Kapličky

spolek Bzuk v Chrudimi
Spolek Bzuk ve spolupráci s Restaurací U Kapličky si vás dovoluje pozvat na Strašidelný Halloween, který se uskuteční v sobotu 28.10.2023 od 16:00 hod. v chrudimské Restauraci U Kapličky, Malecká 269.

Čeká vás strašidelná pohádková stezka v parku Střelnice a bohatý doprovodný program pro děti ve venkovním vyhřívaném stanu v prostorách restaurace.

Těšit se můžete na hry a soutěže, ocenění strašidelnějších masek (těšíme se na vaše kostýmy), vyhodnocení soutěže o nejhezčí dýni (vyřezanou dýni přineste s sebou) a dětskou diskotéku. Celé odpoledne bude ukončeno ohnivou show spolku Bzuk.

V průběhu celé akce možnost občerstvení – velký výběr jídel i bohatě zásobené bary.

Přijďte si s námi užít jedinečný strašidelný podvečer.

Rezervace míst k sezení v restauraci nebo na tel. čísle 774 355 426.

Vstup zdarma!

Těší se na vás spolek Bzuk a Restaurace U Kapličky

Podzimní sraz Bzučáků

Víkendové setkání...
O víkendu 22.-24.9. se uskutečnil sraz Bzučáků, na kterém jsme zhodnotili tábor Tajemství pyramidy, probrali, co se osvědčilo, co lze dělat jinak a lépe, co se dětem líbilo, čeho příště více a čeho méně… Proběhlo plánování akcí budoucích a první větší diskuze o táboře 2024.

Našli jsme si čas i na zábavu – tématem víkendového setkání byl cirkus! Mimo jiné proběhl výběr nových cirkusáků, nácvik cirkusových čísel a závěrečná velkolepá cirkusová premiéra, při které měli diváci možnost shlédnout dechberoucí vystoupení akrobatů, nebezpečné krocení lvů, ladné vystoupení krasojezdců a krasojezdkyň i u dětí velmi oblíbenou drezůru koziček. Klauniáda samozřejmě také nemohla chybět.

Byl to opravdu kouzelný víkend a fotografie z něj naleznete v záložce Galerie/Ostatní akce/2023

Tajemství pyramidy odhaleno!

Přinášíme slíbené velké fotogalerie…
Letošní tábor nás zavedl do dob starověkého Egypta, ve kterém jsme objevovali tajemství pyramidy. V dávných dobách žil Imhotep, velekněz, písař a architekt, který znal tajemství nesmrtelnosti. Toto tajemství jsme zatoužili odhalit i my. V průběhu 14 dní jsme se setkali s mnoha staroegyptskými bohy, sbírali posvátné kanopy a plnili mnohé úkoly. Podařilo se nám získat náklonost bohů i oživit Imhotepa, který nám prozradil, v čem tajemství věčného života spočívá. Poslední den jsme si ještě společně užili slavnosti boha Re, při kterých měl každý možnost vysoutěžit si spousty sladkých i věcných odměn.

Jaký byl další program v průběhu tábora? Mnoho rozmanitých a zajímavých oddílových her, dále výlet do Toulovcových Maštalí, opékání špekáčků za doprovodu kytar, noční hlídky u táborového ohně, diskotéky i s pěnou, karneval, vodní bitva, ohnivá show, sokolnická skupina Teir, střelnice s různými druhy zbraní akrobatické vystoupení na stuhách či letci na motorových padácích.

Díky moc všem, kteří jste nás podpořili, vážíme si toho. Velmi si ceníme i důvěry všech rodičů, kteří nám svěřili své děti. Jsme přesvědčeni, že si všichni táborníci letní dobrodružství pořádně užili.

Všechny děti, které se účastnily letošního tábora byly skvělé a úžasné, překonávaly se, statečně postupovaly vpřed, navzájem se podporovaly, pomáhaly si, spolupracovaly, obstály v náročných zkouškách, a přitom měly stále dost energie a úsměv na rtech. Jsme moc rádi, že jsme s nimi mohli strávit krásných 14 dní.

Ještě jednou moc díky všem, kteří se tábora zúčastnili. Bylo to skvělé, moc jsme si to užili a těšíme se na další akce a na tábor 2024. Už nyní sepisujeme poznatky z tohoto roku, vymýšlíme, co příště udělat jinak, lépe, zajímavěji a ano, už nyní se nám hlavou honí první nápady na příští rok.

V průběhu tábora jsme nafotili cca 11800 fotografií. Těchto 110 GB materiálu jsme poctivě prošli, roztřídili, a nakonec vybrali cca 2650 „nej“ fotografií, které vám nyní přinášíme ve 3 velkých galeriích.

Fotogalerie naleznete v záložce Galerie/Tábory Bzuk/2023

První galerie:
- foto hromadného focení a fotografie celotáborového programu ve dnech 1.-6.7.2023

Druhá galerie:
- fotografie celotáborového programu ve dnech 7.-12.7.2023

Třetí galerie:
- fotografie celotáborového programu ve dnech 13.-14.7.2023
- ukázky oddílových programů, něco málo z jídelny, dekorace a areál z ptačí perspektivy

HERBADENT

Díky za podporu
Česká značka HERBADENT, jejíž počátky sahají až do roku 1897, se specializuje na bylinné produkty, především na ty, pečující o ústní dutinu. Dentální přípravky HERBADENT v sobě kombinují léty prověřenou léčivou sílu přírody a moderní technologie současné stomatologie a dentální hygieny. Obvyklé chemické přísady přípravků na ústní hygienu jsou v maximální možné míře nahrazeny přírodními látkami, a proto jsou výrobky vhodné i pro děti, kojící matky či osoby s citlivým organismem.

Jedna z doprovodných akcí v rámci našeho dětského tábora je zaměřena na správnou péči o chrup a dentální hygienu. Firma HERBADENT se rozhodla tuto akci podpořit věcným sponzorským darem pro každé dítě. Moc děkujeme!

Návštěvní odpoledne

Neděle 9.7.2023
Vážení rodiče a další zákonní zástupci dětí, přátelé, kamarádi,

ještě jednou děkujeme za Vaši důvěru, se kterou nám svěřujete své milované děti. Moc si toho vážíme a vynasnažíme se, aby prožily úžasný začátek letních prázdnin.

Zároveň Vám děkujeme i za Vaše děti, kterým i v této velmi nelehké, nejisté a ekonomicky náročné době dopřejete možnost strávit 14 dní v přírodě, na táboře. Umožníte jim prožít mnohá dobrodružství, získat nové zážitky a zkušenosti, navázat nová přátelství, užít si čas bez televizí, počítačů, mobilů…

Ačkoliv jsou v průběhu tábora návštěvy zakázány, rozhodli jsme se umožnit Vám prožít s námi alespoň pár hodin, nasát táborovou atmosféru, ujistit se, že je o Vaše milované dítě dobře pečováno… Tímto si Vás dovolujeme pozvat na Návštěvní odpoledne. Z travnatého hřiště se na pár hodin stane jedna velká pikniková louka. Vezměte si deky a využijte příležitost vidět se s dětmi, popovídat si s nimi o tom, co vše již zažily, jak se jim na táboře líbí… Jen psy nechte, prosím, z bezpečnostních důvodů doma. Děkujeme.

Pokud budete mít chuť, rádi vás v areálu tábora uvítáme v neděli 9.7.2023 v čase od 14:00 do 16:00 hod. V rámci návštěvního odpoledne budete mít možnost občerstvit se v baru „U Zemiho“. Těšit se můžete na grilovanou kýtu, míchané drinky a další nápoje dle nabídky. Věříme, že nebudete zklamáni. Na prvotřídní kvalitu dohlédne sám Lukáš Zeman, provozovatel Výletní restaurace Monaco.

Veškerý zisk bude věnován na činnost spolku Bzuk. Již nyní děkujeme za podporu.

Pro děti s láskou a radostí…

Čarodějnice upálena

Foto z pálení
Největší mimotáborová akce roku je za námi. Velké díky všem, kteří jste se zúčastnili. Doufáme, že jste si slet čarodějnic se spolkem Bzuk na Monacu alespoň trochu užili.

Fotografie nalezneta v záložce galerie - ostatní akce - 2023

Čarodějnice 2023

S Bzukem na Monacu
Čarodějnice, ježibaby a další pochybné ženštiny stále obývají náš svět. Ta nejznámější, čarodějnice z Perníkové chaloupky se tento rok také probudila a dostala chuť na lidskou pečínku. Své obydlí si postavila v nedalekém lese a čeká na šťavnaté dětičky, které láká na sladké perníčky. Podaří se nám děti zachránit, nebo skončí jako chutná večeře?

Přijďte nám pomoci potrestat zlo, užít si příjemné odpoledne a na pár hodin vstoupit do pohádkového světa čarodějnic. Čeká vás bohatý program pro děti – hry a soutěže, vyhlášení nejlepších masek, opékání špekáčků, dětská disko, nafukovací hrady…

Celé odpoledne bude ukončeno chycením a upálením čarodějnice, ohnivou show spolku Bzuk a závěrečným ohňostrojem.

Samozřejmostí jsou i bary plné alka i nealka, grily plné neodolatelných dobrot – divočák, krůty, hamburgery, klobásy, hermelíny…

Nenechte si ujít jedinečný zážitek, čarodějnice s nejlepším programem široko daleko!

Těší se na vás spolek Bzuk a Výletní restaurace Monaco.

Již nyní se těšíme na další společné letní dobrodružství.

FB stránka spolku

Oficiální prezentace
Protože nám svými funkcemi již ne zcela vyhovovala FB skupina našeho spolku, byla na Facebooku nově zřízena oficiální stránka spolku Bzuk, na které se budete rovněž dozvídat vše důležité a podstatné. Budeme moc rádi za její sdílení, označování, „Tohle se mi líbí“ a „Sleduji“. Věřím, že budete sledovat a nic podstatného vám neunikne. Odkaz zde:spolek Bzuk

Jarní školení

Foto v galerii
Na tábor je nutné být dokonale připraven ze všech stran. O víkendu 17.-19.3.2023 proběhlo velké jarní školení Bzučáků, v rámci kterého jsme probrali organizační věci, právní předpisy, bezpečnost, vývojovou psychologii dětí, teorii her, zážitkovou pedagogiku… Nevynechali jsme ani důležitou první pomoc. Nechyběl čas na vyzkoušení některých her a trochu egyptské atmosféry… Děti se mají na táboře rozhodně na co těšit, bude to stát za to! Fotky z víkendu naleznete v záložce Galerie/Ostatní akce/2023

Tajemství pyramidy

Přihláška a odhalení tábora 2023
Jak se již stalo milou tradicí, právě dnes, na Štědrý den, byly odhaleny detaily letního tábora 2023 – Tajemství pyramidy. Podrobnosti včetně přihlášky naleznete v záložce Tábor 2023.

Již nyní se těšíme na další společné letní dobrodružství.

Veselé Vánoce přeje Bzuk


Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
dovolujeme si vám všem popřát šťastné a veselé Vánoce, bohatou nadílku od Ježíška a především poklidné prožití vánočních svátků, úspěšný rok 2023, zdraví, lásku a spokojenost.

Děkujeme za podporu v letošním roce. Vážíme si toho. Velké díky patří i všem těm, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do příprav a realizací našich akcí - Slet čarodějnic, letní tábor, Strašidelný halloween, Mikulášská nadílka, ohnivé show na Chrudim (o)žije a Setkání s anděly na zlatou neděli... Bez nadšených lidí by to nešlo.

Pevně věříme, že rok nadcházející bude klidný a pohodový a budeme se moci opět setkat nejen na táboře.

Šťastné a veselé


Odhalení 24.12.

Již brzy přihláška a podrobnosti
Již jen 4 dny zbývají do odhalení podrobností a zveřejnění přihlášky na tábor 2023. Abychom vám ukrátili čekání, můžete zatím zavzpomínat na všechny naše předchozí tábory, tedy z let 2012 až 2022. Naleznete na našem youtube kanálu pod následujícím odkazem - https://www.youtube.com/watch?v=_9prdoMWYW8

Mikuláš U Kapličky


Spolek Bzuk ve spolupráci s Restaurací U Kapličky vás srdečně zve na Mikulášský večer s nadílkou, který se uskuteční v sobotu 3.12.2022 od 15:30 do 18:30 hod. v prostorách Restaurace U Kapličky, Malecká 269, Chrudim.

Těšit se můžete na hry a soutěže pro děti, ocenění dětských masek andílků a čertů, příchod Mikuláše s ohnivými čerty, předávání vašich balíčků dětem a dětskou mini-diskotéku.

Při příchodu vložte do tajné truhly podepsaný „Mikulášský balíček“ a seznam „dobrých a špatných skutků“ vašeho dítěte. O vše ostatní se postarají Mikuláš, andělé a čerti.

Těšíme se na vás.

V průběhu celé akce možnost občerstvení – velký výběr jídel i bohatě zásobené bary.

Přijďte si s námi užít jedinečný strašidelný podvečer.

Rezervace míst k sezení v restauraci na tel. čísle 774 355 426.

Vstup zdarma!

Těší se na vás spolek Bzuk a Restaurace U Kapličky

Halloween fotky

Galerie z Halloweenu
V sobotu 29.10.2022 se v Restauraci U Kapličky Chrudim a přilehlém parku Střelnice uskutečnil náš Strašidelný Halloween. Fotky z akce naleznete v záložce Galerie/Ostatní akce/2022

Halloween U Kapličky

spolek Bzuk v Chrudimi
Spolek Bzuk ve spolupráci s Restaurací U Kapličky si vás dovoluje pozvat na Strašidelný Halloween, který se uskuteční v sobotu 29.10.2022 od 16:00 hod. v chrudimské Restauraci U Kapličky, Malecká 269.

Čeká vás strašidelná pohádková stezka v parku Střelnice a bohatý doprovodný program pro děti ve venkovní vyhřívaném stanu v areálu restaurace.

Těšit se můžete na hry a soutěže, vyhlášení nejstrašidelnějších masek (těšme se na vaše kostýmy), vyhodnocení soutěže o nejhezčí dýni (vyřezanou dýni přineste s sebou) a dětskou minidiskotéku. Celé odpoledne bude ukončeno ohnivou show spolku Bzuk.

V průběhu celé akce možnost občerstvení – velký výběr jídel i bohatě zásobené bary.

Přijďte si s námi užít jedinečný strašidelný podvečer.

Rezervace míst k sezení v restauraci na tel. čísle 774 355 426.

Vstup zdarma!

Těší se na vás spolek Bzuk a Restaurace U Kapličky

Foto z tábora

Velká galerie 2022
V záložce Galerie - Tábory Bzuk - 2022 naleznete 3 galerie z našeho letošního dobrodružství Stroj času. Přejeme příjemné prohlížení.

Ztráty a nálezy

Co zůstalo v areálu
Každoročně zůstane v areálu množství věcí, ke kterým se děti nehlásí. Ani letos tomu nebylo jinak. Galerii naleznete pod následujícím odkazem: Ztráty a nálezy. Pro předání konktaktujte na e-mail: blazek.petr@mujmail.cz

Stroj času vypnut

Tábor 2022 je za námi
Tábor 2022 je za námi,
v rámci letošního 14 denního dobrodružství jsme díky stroji času zažili nepředstavitelné.

Vědec Emmett Brown snil o sestrojení stroje času. Když se mu to podařilo, jeho asistent Biff mu stroj ukradl, s jeho pomocí nasbíral množství krystalů moci, získal slávu, moc i bohatství a ovládl svět v daleké budoucnosti. Bezpečnostní zařízení instalované ve stroji času zafungovalo, stroj času se dostal do našich rukou a již bylo jen na nás, jak se s ne příliš růžovou budoucností vypořádáme. V areálu naší vědecké základny jsme měli kompletně vybavenou Emmettovu laboratoř a vše potřebné, ke každovečerní aktivaci stroje času.

Navštívili jsem 12 období a 12 různých míst naší planety, v minulosti i budoucnosti, nasbírali krystaly moci dříve než Biff – Pán času, jak si začal říkat, a tím mu zabránili ve splnění jeho snu, vybudování ponuré říše, Apokalypsy. Snít je krásné, každý by měl mít svůj sen a chtít si ho splnit. Svým snem by však neměl ubližovat okolí. To bohužel Pán času pochopil až pozdě.

V rámci putování časem jsme se vypravili více než 9000 let zpět do pravěku a zkusili si život neandrtálců, podívali se do Zakázaného města na dračí slavnosti v roce 3000 př.n.l., ve starověkém Egyptě nás postihlo 10 ran a večer průzkumná mise pyramidy s mumií, zúčastnili jsme se první olympiády, z kamene vytáhli Artušův Excalibur v době středověku, setkali se s lidojedy na Nové Guinee, v Transylvánii objevili Drákulovu hrobku, v Karibiku pomohli pirátovi najít poklad, v roce 1876 jsme indiánům pomohli vyhrát bitvu u Little Bighornu, užili si květinové odpoledne ve Woodstocku, modní přehlídku v roce 2040 v Riu a vše zakončili výpravou do roku 3000, do Apokalypsy, k posmrtnému lůžku Pána času.

V průběhu tábora jsme děti neochudili ani o výlet do Toulovcových Maštalí, opékání špekáčků, open-air diskotéku, karneval či ohnivou show i představení exotických zvířat. Velké díky patří Mates Artcoretattoo Klempíř za povídání o tetování v rámci domorodého dne, Zbyšek Trojan a Kačeři Chrudim za pirátské lodičky teoreticky i prakticky a Lukáš Zeman Výletní restaurace Monaco za úžasné občerstvení, grilovanou kýtu a míchané nápoje v rámci návštěvního dne.

Díky moc všem, kteří jste nás podpořili, vážíme si toho. Velmi si ceníme i důvěry všech rodičů, kteří nám v této nelehké a komplikované době svěřili své děti. Jsme přesvědčeni, že si všichni táborníci letní dobrodružství pořádně užili.

V tuto chvíli máme „tak nějak“ uskladněny věci z tábora letošního, ale na dovolenou to nevypadá – čeká nás probrat cca 10000 fotografií a připravit velkou galerii, a ač se to může zdát nepochopitelné, už nyní sepisujeme poznatky z tohoto roku, vymýšlíme, co příště udělat jinak, lépe, zajímavěji a ano, už nyní se nám hlavou honí první nápady na rok 2023. Sny se mají snít a ty naše snad dělají radost i ostatním. A i když to je někdy hodně náročné, saháme si na dno psychických i fyzických sil, chceme snít dál. Jsme blázni. Jen Stroj času asi na pár let „zakonzervujeme“ – měnit každou noc v celém areálu dekorace a vozit s sebou na tábor 12 kostýmů, nám dalo docela zabrat 😃

Není čas ztrácet čas, každý může být Pánem či Paní svého času, je jen na každém, jak to pojme - snad šťastně pro sebe i pro ostatní.

„Ty jsi pánem svého času, využij ho rozumně a zbytečně nepromarni ani vteřinu.“

Návštěvní odpoledne

10.7.2022 14:00-16:00
Ještě jednou děkujeme za Vaši důvěru, se kterou nám svěřujete své milované děti. Moc si toho vážíme a vynasnažíme se, aby prožily úžasný začátek letních prázdnin.

Zároveň Vám děkujeme i za Vaše děti, kterým i v této velmi nelehké, nejisté a ekonomicky náročné době dopřejete možnost strávit 14 dní v přírodě, na táboře. Umožníte jim prožít mnohá dobrodružství, získat nové zážitky a zkušenosti, navázat nová přátelství, užít si čas bez televizí, počítačů, mobilů…

V tuto chvíli máme ještě volných cca 15 míst, kamarádi a kamarádky vašich dětí mají tedy stále možnost prožít dobrodružství spolu s nimi.

Ačkoliv jsou v průběhu tábora návštěvy zakázány, rozhodli jsme se umožnit Vám s námi prožít alespoň pár hodin, nasát táborovou atmosféru, ujistit se, že je o Vaše milované dítě dobře pečováno… Po letech tedy obnovujeme tradici návštěvního odpoledne. Z travnatého hřiště se na pár hodin stane jedna velká pikniková louka. Vezměte si deky a využijte příležitost vidět se s dětmi, popovídat si s nimi o tom, co vše již zažily, jak se jim na táboře líbí,… Jen psy nechte, prosím, z bezpečnostních důvodů doma. Děkujeme.

Pokud budete mít chuť, rádi vás v areálu tábora uvítáme v neděli 10.7.2022 v čase od 14:00 do 16:00 hod. V rámci návštěvního odpoledne budete mít možnost občerstvit se v baru „U Zemiho“. Těšit se můžete na grilovanou kýtu, míchané drinky a další nápoje dle nabídky. Věříme, že nebudete zklamáni.

Veškerý zisk bude věnován na činnost spolku Bzuk. Již nyní děkujeme za podporu.

Pro děti s láskou a radostí…

Těšíme se na vás

Čarodějnice upálena

Foto z pálení
Největší akce roku je za námi. Velké díky restauraci Monaco a celému kolektivu za spolupráci, příležitost i podporu. Obrovské díky pak patří i vám všem, kteří jste se zúčastnili. Takovou účast jsme nečekali, moc nás to těší, máme radost a doufáme, že jste si slet čarodějnic se spolkem Bzuk na Monacu alespoň trochu užili. Věříme, že už nás nečekají další nucené přestávky v pořádání akcí. Uděláme vše pro to, aby to bylo za rok ještě lepší a „vychytali se“ i ty nejmenší nedostatky. Do té doby se těšíme na setkání na některé z dalších námi pořádaných akcí, případně na setkání s vašimi dětmi na našem táboře – letos na téma Stroj času. Díky moc, byli jste skvělí!

Fotografie nalezneta v záložce galerie - ostatní akce - 2022

Doplnění galerií

Chyba aktualizace
V rámci aktualizací www došlo k chybnému odstranění odkazů na galerie z mimotáborových akci z let 2019 a 2021. Chyba byla napravena, záložka Galerie/Ostatní akce je opět plně funkční. Rok 2020 není - covid nedovolil...

Bzučáci 2022

Aktualizace profilů
Proběhla aktualizace profilů Bzučáků - týmu pro rok 2022. V tuto chvíli ještě někteří z nás řeší volno, dovolené apod., může tedy dojít k drobným změnám. O žádné zásadní změny se ale již snad jednat nebude. Všichni se na vás moc těšíme!

Velkolepý slet čarodějnic

Největší akce široko daleko
Dva roky si zlé čarodějnice, ježibaby a další pochybné ženštiny dělaly co chtěly, ale je čas s tím skoncovat. Je třeba je potrestat a upálit. Nenechte si ujít Slet čarodějnic na Monacu! Bohatý program pro děti – hry a soutěže, dětská disko, skákací hrad, výprava za zlou čarodějnicí a samozřejmě její upálení. Bary plné alka i nealka, grily plné neodolatelných dobrot – divočák, krůty, hamburgery, klobásy, hermelíny… Na závěr ohnivá show, ohňostroj a afterparty pro dospělé.

Nenechte si ujít jedinečný zážitek, čarodějnice s nejlepším programem široko daleko!

Instagram

Rozšiřujeme sítě
Ačkoliv se snažíme vždy vše dělat na maximum a ve velkém, jsou situace, kdy nám musí stačit „gramy“. Jak by řekl klasik: „Nemusí pršet. Stačí, když kape...“ Takže vzhůru i do světa Instagramu - www.instagram.com/spolekbzuk

Tábor Stroj času 2022 se plní

Posledních 40 míst!
Tábor Stroj času 2022 se plní! Zbývá posledních cca 40 míst. Neváhejte dlouho. Přihlášku a podrobnosti naleznete pod záložkou tábor 2022.

Nenechte si ujít další společné letní dobrodružství.

Kontrola ze živnostenského úřadu

Vše v pořádku :)
Od prosince 2021 provádí živnostenské úřady plošné kontroly pořadatelů dětských táborů. Na základě podnětu Asociace cestovních kanceláří prověřují, zda organizátoři pořádají neziskový tábor či ziskový zájezd bez patřičného živnostenského oprávnění cestovní kanceláře.

Ani nám se tedy kontrola nevyhnula a potvrdila, že cestovní kancelář zakládat nemusíme, protože tábor skutečně pořádáme jako neziskový. Hurá :)

Čarodějnice 2022

Letos už to určitě vyjde
Jaro pomalu přichází, příroda se probouzí a ve svých chaloupkách, slujích a chýších se po dlouhém téměř tříletém covid spánku probouzí i zlé čarodějnice, ježibaby a další zlé ženštiny… Už se vyřádily dost – je třeba je konečně zarazit a velkolepě upálit. Už se na to chystáme, už to připravujeme (dvakrát jsme to připravili „nanečisto“), už se těšíme… Podrobnosti včas zveřejníme, ale na 30.4.2022 si rozhodně nic jiného neplánujte :)

Veselé Vánoce přeje Bzuk

Přihláška a odhalení tábora 2022
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
dovolujeme si vám všem popřát šťastné a veselé Vánoce, bohatou nadílku od Ježíška a především poklidné prožití vánočních svátků, úspěšný rok 2022, zdraví, lásku a spokojenost.

Děkujeme za podporu v letošním roce. Velké díky patří především těm, kteří se nebáli i přes veškerá omezení a nařízení svěřit nám své děti na letní dětský tábor. Vážíme si toho. Velké díky patří i všem těm, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do příprav a realizace akce. Bez nadšených lidí by to nešlo.

Pevně věříme, že rok nadcházející bude klidnější, pohodovější, méně omezující a budeme se moci opět setkat nejen na táboře, ale i na dalších námi pořádaných akcích.

Jak se již stalo milou tradicí, právě dnes byly odhaleny detaily letního tábora 2022 – Stroj času. Podrobnosti včetně přihlášky naleznete v záložce Tábor 2022.

Již nyní se těšíme na další společné letní dobrodružství.

Bzuk slaví 10 let

9.11.2011 - 9.11.2021
Přátelé, kamarádi,
i když se to může zdát neuvěřitelné, je to tak. Právě dnes slaví "Bzuk" své 10. narozeniny. Jako občanské sdružení byl registrován 9.11.2011, a ačkoli se v průběhu času ze zákonných důvodů" transformoval" ve spolek, na dobu jeho existence to nemá vliv.

Začátky nebyly jednoduché, v úspěch a budoucnost věřil v prvních letech málokdo. I nás opouštěl počáteční optimismus – dětí bylo málo, spousta investovaného času, ještě více nenávratně investovaných financí ze soukromých zdrojů. Vše se však v dobré obrátilo a krizi jsme překonali - "Bzučíme" dál a jak pevně věřím, nepřestaneme.

Máme za sebou nespočet menších akcí (pálení čarodějnic, Mikulášské nadílky, Halloweenské večery, karnevaly, ohnivé show, pouťová setkání, Bambiriády, dětské dny...) a především 10 letních táborů (včetně toho letošního), ze kterých se domů děti vracely spokojené, šťastné a nadšené plné dojmů z prožitého dobrodružství a nádherného začátku léta.

V průběhu existence jsme vystřídali 2 táborové areály, minimálně 4 různá místa našich školení a srazů, 4 restaurace a hospůdky, kde jsme pořádali akce pro veřejnost. Navázali jsme spolupráci s mnoha firmami i soukromými osobami, na táborech uvítali rozličné jedince i organizace s doprovodnými programy pro děti...

Zažili jsme toho společně spoustu - okamžiky krizové, nepříjemné, náročné fyzicky i psychicky, mnohdy na první pohled neřešitelné situace, spory, hádky, neporozumění.... To vše k životu, i k tomu Bzučímu, patří. Vše z toho nás mnohdy posunulo dál, otevřelo nám oči, poučilo, udělalo silnějšími a odolnějšími.

Především jsme však společně prožili spoustu krásného - viděli jsme a cítili radost a nadšení dětí z prožitých táborů, slyšeli a četli jsme pochvaly široké veřejnosti za připravené akce, dokázali jsme si najít čas na společná setkání a oslavy, poznali jsme spousty nových lidí, navázali nová přátelství, navzájem si dokázali pomoci, prožívali mnohdy společně radostné i smutné okamžiky našich civilních životů...

V současné chvíli je pro mnohé z nás Bzuk nejen smysluplnou organizací, ale především živým organismem, druhou rodinnou, místem k "vypadnutí" z normálního života, prostorem k "uvolnění a relaxaci", společenstvím, které nás nabíjí pozitivní energií a dobrou náladou.

Za dobu své existence Bzuk ovlivnil spousty životů, mnoho lidí spojil, některé však mohl samozřejmě i rozdělit. Zažili jsme vyBzučené svatby, rodí se nám Bzučátka, prožíváme vyBzučené lásky i rozchody. Pomalu se blíží doba, kdy bude z dětí Bzučáků možno sestavit vlastní oddíl.

V průběhu času se nás na táborech i dalších akcích vystřídalo opravdu mnoho, řádově kolem 80 lidí. Někteří se zúčastnili jednou, někteří vícekrát, další přicházeli, odcházeli a opět přicházeli, pár jedinců vydrželo aktivních celou dobu, některým okolnosti neumožnily účastnit se pravidelně, ale v kontaktu zůstávali a zůstávají stále. Každý svým dílem pomohl k formování a nasměrování Bzuku, každý má svůj podíl na fungování a vývoji, každý má své zásluhy a každý obětoval pro společnou věc minimálně svůj čas a energii. Každý alespoň na chvíli myslel víc na druhé než na sebe a přispěl k dobré věci.

Zajímá vás, kolik dětí se zúčastnilo našich táborů? Výpočet přesného počtu je složitější, protože mnoho dětí s námi jezdí pravidelně každý rok, pokud však posčítáme „táborové kapacity“, tedy počet přihlášek za dané roky, dostaneme se k číslu 950! 950 párů dětských očí, pro které byl tábor tím nejlepším dobrodružstvím na začátku léta. A to nás hřeje u srdíček.

Rádi bychom toto velké výročí oslavili s vámi, s veřejností, ve velkolepém stylu, situace to však nedovoluje. Stejně tak nám neumožnila pořádání žádných jiných akcí v roce minulém, ani letošním (čarodějnice, strašidelný Halloweenský večer,….). Budeme věřit, že se nám podaří letošní rok uzavřít Mikulášským večerem a příští rok to opět rozjedeme ve velkém.

Ještě jednou moc děkujeme za pomoc, podporu, důvěru a spolupráci. Moc děkujeme za to, že při nás stojíte, že nás máte rádi. Moc děkujeme, že se nám nebojíte svěřit své děti. Moc děkujeme za to, že jste. Nekončíme, „Bzučíme“ dál a těšíme se na další společné zážitky.

Pro děti s láskou a radostí.

Za spolek Bzuk s pokorou, láskou a radostí
Petr B.

Foto z tábora

Říše strašidel v galerii
Galerie z fotek pořízených v průběhu letošního letního tábora Říše strašidel jsou konečně hotové. Věříme, že při jejich prohlížení zapomenete na okolní podzimní sychravé počasí a alespoň pocitově se s námi vrátíte do prosluněných letních dnů, připomenete si společné chvíle či s námi virtuálně prožijete úžasné dobrodružství, o kterém jste slyšeli.

V průběhu tábora bylo nafoceno cca 7250 fotek (cca 30 Gb), které prošly pečlivým výběrem, aby mohla vzniknout velká galerie o třech částech. Věřím, že všechny stojí za prohlédnutí. První dvě alba obsahují foto-průřez příběhem v časové posloupnosti, v třetí galerii naleznete to, co se jinam nevešlo – především oddílový program, fotky z chatek, dronu atd…

Přejeme příjemné prohlížení a těšíme se na další společné akce

Tábor je za námi

Říše strašidel obnovena
Letošní 14 denní dobrodružství nás zavedlo do pohádkového prostředí, k vládci, jehož Říše strašidel se rozpadá – děti již nečtou klasické pohádky, večer jim je rodiče ani prarodiče nevypráví, svůj čas věnují většinou pouze počítačům, TV a mobilům, jejich fantazie slábne a na strašidelné pohádkové bytosti přestávají věřit. Pokud na strašidla nikdo nevěří, ztrácejí tyto bytosti smysl svého života, jejich moc oslabuje, stahují se do sebe, uzavírají se, mizí, opouštějí Říši strašidel a ta se zmenšuje, rozpadá.

Jsem moc rád, že se nám společně podařilo zabránit úplnému zániku tohoto kouzelného světa. Těší mne, že se Říše strašidel podařila obnovit a strašidla opět můžou nejen strašit, ale i pomáhat a objevovat se všude tam, kde je jich třeba. V rámci obnovy Říše se naši malí strašláci setkali s celou řadou strašidel, které dokázali, že jejich existence není zbytečná. Např. vodníkovi jsme pomáhali chytat dušičky do hrníčků, hejkala naučili zpívat, vílám krásně zatancovali, bílé paní posbírali korále, ducháčkovi jsme pomohli poznat „obyvatele“ jeho smutného hřbitova, nakrmili jsme polednici a ani tříhlavý drak nezůstal o hladu. Prokázání odvahy bylo potřebné při útěku před jezinkou či překonání noční můry a naše představivost a schopnost přemýšlet byla prověřena při sestavování „kosterního puzzle“ pro smrťáka. Celou cestou nás provázela paní čarodějnice. I díky ní jsme se nakonec dostali až k zlému Knihožroutovi. Knihožrout byl mnoho let spokojen, šťastný a svobodný – nikdo nekupoval a nečetl knihy, měl tedy dostatek potravy a mohl postupně „likvidovat“ jednu pohádku a postavičku za druhou… Tomu je snad nyní konec.

Knihožrout skončil v pekle, a pokud znovu nezapomeneme číst, povídat si pohádky a věřit na pohádkové bytosti, snad tam zůstane na věky. O to se už však bude muset zasloužit každý individuálně – kupovat knihy, číst, vyprávět a nenechat nejen Říši strašidel, ale ani ostatní pohádkové světy a bytosti upadnout v zapomnění.

V průběhu tábora jsme děti neochudili ani o výlet do Toulovcových Maštalí, opékání špekáčků či open-air diskotéky s mlhou, bublinami a pěnou, závěrečný obchůdek či velký nafukovací hrad.

Díky moc všem, kteří jste nás podpořili, vážíme si toho. Velmi si ceníme i důvěry všech rodičů, kteří nám v této nelehké a komplikované době svěřili své děti. Jsme přesvědčeni, že si všichni táborníci letní dobrodružství pořádně užili. Velké díky ještě jednou patří DAPRA direct za zapůjčení nafukovacího hradu a obrovské díky patří především Mates Artcoretattoo Klempíř, který vytvořil úžasnou sérií obrazů strašidel. Tato plátna postupně přibývala v naší obrazárně tak, jak se jednotlivá strašidla připojovala zpět k Říši strašidel. Jednalo se tedy nejen o připomenutí jednotlivých dobrodružství, ale především i o úžasnou součást dekorací. O osudu obrazů a jejich dalším využití přemýšlíme, nechte se překvapit :)

V tuto chvíli máme „tak nějak“ uskladněny věci z tábora letošního, ale na dovolenou to nevypadá – čeká nás probrat cca 7500 fotografií a připravit velkou galerii, a ač se to může zdát nepochopitelné, už nyní sepisujeme poznatky z tohoto roku, vymýšlíme, co příště udělat jinak, lépe, zajímavěji a ano, už nyní se nám hlavou honí první nápady na rok 2022. Není čas ztrácet čas – král je mrtev, ať žije král.

Testování na táboře

Testovací povinnost
Testy před a v průběhu tábora

Z důvodu množících se dotazů si vás dovolujeme informovat o podrobnostech týkajících se testování před začátkem a v průběhu tábora. Ačkoliv se situace mění z hodiny na hodinu a vyhlášky, změny a úpravy nařízení vydávají hygienici a ministerstva téměř rychleji, než se ta původní stačí vytisknout, v tuto chvíli (10.6.2021 13:00 hod.) platí následující:

Děti účastnící se našeho dětského tábora musí v den nástupu na tábor (3.7.2021) splňovat alespoň jednu z následujících podmínek:
- negativní výsledek PCR testu ne starší 7 dnů
- negativní výsledek antigenního testu ne starší 72 hodin
- potvrzení o prodělaném onemocnění COVID ve lhůtě do 180 dnů
- nejméně 22 dnů po 1. dávce očkování
- potvrzení ze školy, že je osoba testována s negativním výsledkem

Všechna potvrzení je nutné doložit v „papírové“ podobě, formu dokumentu. SMS a další elektronická potvrzení nejsme schopni evidovat, ukládat a předkládat případné kontrole k nahlédnutí.

Pokud bude dítě testováno PCR metodou, nemusí se v průběhu tábora přetestovat.
Pokud bude dítě testováno antigenním testem, bude nutné v průběhu tábora (po 7 dnech) provést opětovné testování.

Výše uvedené se nám nemusí líbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale, bohužel, s tím nemůžeme nic udělat. Můžeme jen doufat, že do začátku tábora ještě ministerstvo či hygiena podmínky upraví, zmírní.

Uvědomujeme si složitost situace i náročnost zajištění si vhodného času a termínu v odběrovém místě ve správný den a správný čas tak, aby výsledek testu splňoval požadované časové limity. Snažíme se zajistit řešení, které by vás těchto starostí zbavilo, pomohlo vám – profesionální testování přímo na místě.

V tuto chvíli řešíme poslední detaily s firmou zajišťující zdarma testování pro firmy, školy, školy v přírodě, tábory a další hromadné akce po celé ČR.

V den příjezdu na tábor mobilní odběrový tým (proškolený zdravotnický personál) provede antigenní testování u všech osob, které nebudou mít potvrzení o negativním testování metodou PCR, nebudou min. 22 dnů po první dávce očkování či nebudou mít potvrzení o prodělání onemocnění ve lhůtě 180 dní před táborem. Stejně tak mobilní odběrový tým dorazí udělat druhý test po uplynutí lhůty 7 dní. Přítomnost rodičů u druhého testování není nutná, případné souhlasy a další potřebná dokumentace bude řešena s předstihem při příjezdu dětí na tábor.

Testování je zdarma, hrazené zdravotním pojištěním. Antigenní test lze provést výtěrem z nosu či „plivacím“ vzorkem ze slin. Veškerou administrativu zajistí firma.

V případě pozitivního antigenního testu bude hned na místě proveden PCR test, jehož výsledky budou známy do 24 hodin. Dítě s pozitivním výsledkem antigenního testu nebude, bohužel, až do výsledku PCR testu přijato na tábor.

Z důvodu delší vyhodnocovací doby PCR testu (24 hodin) nelze touto metodou otestovat všechny při příjezdu a vyhnout se tak druhému testování – do doby vyhodnocení nesmí být dítě na tábor přijato a testování všech den před zahájením tábora nejsme organizačně schopni zajistit.

Věříme, že tuto naši snahu oceníte a snad vám alespoň trochu ušetří čas a starosti.

O dalších změnách vás budeme průběžně informovat a nejpozději týden před zahájením tábora budeme rozesílat e-mail se shrnutím nejdůležitějších informací a pokynů.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Kapacita naplněna

Tábor plně obsazen
Děkujeme za Vaši důvěru, tábor je plně obsazen. Na všechny se moc těšíme.

Volná místa ubývají

Obsazena 1/2
Jsme optimisté, věříme, že se tábor uskuteční a moc nás těší, že v tom nejsme sami. V tuto chvíli je přihlášeno 50 dětí, tzn. ½ kapacity areálu je obsazena. Moc si toho vážíme a děkujeme. Vzhledem k rychlosti přijímání přihlášek v posledních dnech doporučujeme neváhat dlouho, nepropásněte další táborové dobrodružství a úžasný začátek léta. Přihlášku naleznete v záložce tábor 2021.

Volná místa ubývají

1/4 míst obsazena
Volná místa na tábor ubývají. Aktuálně obsazena 1/4 z celkové kapacity. Neváhejte dlouho.

Videopozvánka na tábor

10. tábor Bzuku
V roce 2021 slavíme 10 let od vzniku spolku Bzuk. Zároveň se uskuteční jubilejní 10. tábor, proto jsme pro vás připravili malé vzpomínání na tábory minulé. Přihlášky na tábor Říše strašidel naleznete na internetových stránkách www.bzuk.net. I ty můžeš být u našeho výročí :)

Veselé Vánoce přeje Bzuk

Přihláška a odhalení tábora 2021
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
dovolujeme si vám všem popřát šťastné a veselé Vánoce, bohatou nadílku od Ježíška a především poklidné prožití vánočních svátků, úspěšný rok 2021, zdraví, lásku a spokojenost.

Děkujeme za podporu v letošním roce. Velké díky patří především těm, kteří se nebáli i přes veškerá omezení a nařízení svěřit nám své děti na letní dětský tábor. Vážíme si toho. Velké díky patří i všem těm, kteří se jakýmkoliv způsobem zapojili do příprav a realizace akce. Bez nadšených lidí by to nešlo.

Pevně věříme, že rok nadcházející bude klidnější, pohodovější, méně omezující a budeme se moci opět setkat nejen na táboře, ale i na dalších námi pořádaných akcích.

Jak se již stalo milou tradicí, právě dnes byly odhaleny detaily letního tábora 2021 – pohádkové téma s názvem Říše strašidel. Podrobnosti včetně přihlášky naleznete v záložce Tábor 2021.

Již nyní se těšíme na další společné letní dobrodružství.

Fotografie z tábora 2020

Alba konečně hotova
Nekonečně dlouhé čekání je konečně u konce. Po téměř 5 měsících se nám podařilo vybrat ty nejzajímavější fotografie z letošního letního tábora Hvězdná brána: záchrana světa, rozdělit je do alb a zveřejnit. Věříme, že to čekání stálo za to. Dříve jsme to fakt nezvládli :)

Jen pro zajímavost – v průběhu tábora bylo nafoceno cca 10450 fotografií (110 Gb) z nichž bylo vybráno cca 2400 ke zveřejnění. Ale prohlédnout jsme je museli všechny, několikrát, spoustukrát, nesčetněkrát…..

Odkazy na alba naleznete pod záložkou galerie – Táborové fotografie – 20.

Přejeme příjemné prohlížení

Přípravy tábora v plném proudu

Stále žijeme
I když to tak na první pohled může působit - nezahálíme, pracujeme, žijeme, jak nám korona dovolí. Velmi nás mrzí, že se tento rok nemohl uskutečnit Halloweenský večer pro děti ani tradiční Mikulášská nadílka. Na obě akce jsme se připravovali, leč epidemie byla proti nám. Optimismus nás však neopouští – věříme, že bude lépe.

V tuto chvíli se plně věnujeme přípravě tábora 2021. Přihlášku a podrobnosti zveřejníme, jako již tradičně, 24.12.2020, jako takový malý vánoční dárek. No a snad do té doby stihneme i ty slibované fotky z letošního tábora :)

Záchrana světa úspěšná

Tábor proběhl
I přes náročné přípravy, veškerá vydaná nařízení a množství omezení se tábor uskutečnil. Díky moc všem, kteří jste nás podpořili, vážíme si toho. Velmi si ceníme i důvěry všech rodičů, kteří nám v této nelehké a komplikované době svěřili své děti. Jsme přesvědčeni, že si všichni táborníci letní dobrodružství pořádně užili a mají na co vzpomínat.

V průběhu tábora bylo nafoceno cca 10500 fotografií, velkou galerii obrázkových vzpomínek připravujeme.

Roušky na tábor

Roušky dětem zabalte
Roušky na letní dětský tábor:

Protože se začínají množit dotazy na nutnost vybavit děti rouškami na námi pořádaný letní dětský tábor, dovolujeme si vydat toto prohlášení a vysvětlení. Ano, v tuto chvíli stále platí požadavek vybavit dítě na tábor 20 ks roušek. Situace ohledně roušek je totiž stále nejistá a mění se „každou chvíli“.

Dne 18.6. bylo ministrem zdravotnictví zveřejněno, že: „pokud k 1. červenci zůstane většina regionů bez nových případů, není namístě opatření prodlužovat v celé republice. Nošení roušek ve vnitřních prostorech nebo prostředcích hromadné dopravy by od tohoto data zůstalo už jen v regionech s vyšší incidencí covid-19,“ Tzn. – celorepublikové zrušení roušek není jisté. Navíc se v případě výskytu covid-19 od 1.7 povinnost nosit roušky nebude řídit „celorepublikově“, ale opatření se budou zavádět na regionální úrovni dle aktuální situace a ohnisek nákazy v dané oblasti.

Protože nikdo v tuto chvíli není schopen odhadnout, jak se situace bude vyvíjet, a aniž bychom chtěli cokoliv přivolávat, může se stát, že budou omezení vyhlášena těsně před začátkem tábora či v jeho průběhu. Pokud by děti nebyly vybaveny rouškami, mohlo by to např. znamenat, že s nimi nebudeme moci jít mimo areál, v případě potřeby nás nepustí bez roušky do nemocnice apod. Zachováním roušek s sebou chceme rovněž předejít situaci, kdy by museli dětem roušky přivést zákonní zástupci v průběhu tábora atd.

Dětem balení roušek podepište a po skončení tábora budou nepoužité roušky dětem vráceny spolu se zdravotní dokumentací atd.
Děláme vše pro zdraví a bezpečnost Vašich dětí, děkuji za pochopení.

Tábor bude!

Tábor se uskuteční
Tábor Hvězdná brána - záchrana světa 2020 se uskuteční! Nová přihláška je ke stažení v záložce Tábor 2020. Počet míst omezen. Těšíme se na společné dobrodružství.

Aktuální situace

Jak to bude s táborem?
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
chápu, že jste zmatení z informací ohledně dětských táborů, které představitelé státu a epidemiologové zveřejňují. Nezoufejte, jsme na tom úplně stejně. Uvědomujeme si, že se nacházíme v situaci, se kterou se nikdo z nás v minulosti nesetkal, i tak však nejsme schopni pochopit 2 naprosto rozdílná vyjádření během ani ne 24 hodin. Dne 14.4. v cca 18:00 hodin byl zveřejněn harmonogram uvolnění činností (od 8.června Zotavovací akce apod. pro děti do 15 let – tedy tábory), dne 15.4. v cca 13 hodin ale oznámil ministr školství a epidemiolog, že si tábory umí představit, pokud vše půjde dobře, nejdříve v srpnu. Můžeme jen spekulovat, zda ministr školství nebyl k tvorbě harmonogramu přizván, či si schvalující tým neuvědomil, co se skrývá pod definicí „Zotavovací akce pro děti“.

V tuto chvíli pravděpodobně nikdo není s jistotou schopen říci, zda tábory v červenci, a tedy i ten náš, budou a za jakých podmínek. Tento stav nás nijak netěší, neboť se pomalu blíží chvíle, kdy kromě „teoretické a programové“ náplně tábora budeme muset začít i s přípravou „praktickou“ vyžadující v případě nekonání tábora nevratně zmařené finanční investice. Stále se však snažíme myslet pozitivně. Doufáme, že se v následujících dnech či týdnech situace vyjasní a zazní konkrétnější jasná rozhodnutí. Z naší strany přípravy tábora stále pokračují.

Dost teorie, nyní trochu konkrétněji:
- nejpozději k 1.6.2020 definitivně rozhodneme (dle aktuálního stavu), zda tábor proběhne nebo ne
- s platbou za tábor není nutné spěchat – platbu stačí provést do 5.června 2020
- v případě nekonání tábora bude zaplacená částka navrácena v průběhu června v plné výši na účet odesílatele
- změna termínu konání tábora (např. v srpnu) není z důvodu vytížení areálu, dovolených atd. možná

Děkujeme za pochopení, trpělivost a podporu.

Letní tábor 2020?

Jak to bude a nebude?
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
Jistě všichni víte, že situace současných dní není pro nikoho jednoduchá. Ani my v tuto chvíli nevíme a netušíme víc než vy. V žádném případě nic nevzdáváme a doufáme, že se vše uklidní ve správný čas tak, aby tábor mohl proběhnout. Rozhodně jen nečekáme a nezahálíme. Přípravy na tábor započaly již několik měsíců před vypuknutím krize a nadále pokračují. Věříme, že si společně užijeme letošní táborové dobrodružství bez problémů a komplikací. Léto bez „VyBzučeného“ tábora totiž není léto :)
Stále máme několik volných míst, přihlášky na letní tábor Hvězdná brána: záchrana světa tedy můžete stále zasílat.

Poslední volná místa

Dětský tábor se plní!
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
místa na námi pořádaný letní dětský tábor "Hvězdná brána - záchrana světa" ubývají nečekanou rychlostí. V tuto chvíli zbývá posledních 30 volných míst. Pokud plánujete poslat své děti i letošní rok s námi, neváhejte dlouho se zasláním přihlášky.

Veselé Vánoce přeje Bzuk

Přihláška a odhalení tábora 2020
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
I letos si vám všem dovolujeme popřát poklidné vánoční svátky, úspěšný vstup do roku 2020, štěstí, zdraví a pohodu. A jako malý „vánoční dárek“ si dovolujeme odhalit podrobnosti letního tábora 2020, letos dokonce o jeden den delšího. Přihlášky již ke stažení. Počet míst omezen. Veškeré info v záložce tábor 2020. Těšíme se na vás :)

Mikuláš za námi...

Fotografie v galerii.
V galerii naleznete fotografie z letošního "Mikuláše" na Monacu.

Mikulášská nadílka

Mikuláš na Monacu
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
spolek Bzuk ve spolupráci s Výletní restaurací Monaco vás srdečně zve na Mikulášský večer s nadílkou, který se uskuteční v sobotu 7.12.2019 od 16:00 do 19:00 hod. v prostorách Restaurace Monaco, Škrovád 39, Slatiňany.

Těšit se můžete na hry a soutěže pro děti, ocenění dětských masek andílků a čertů, příchod Mikuláše s ohnivými čerty, předávání vašich balíčků dětem a dětskou mini-diskotéku.

Při příchodu vložte do tajné truhly podepsaný „Mikulášský balíček“ a seznam „dobrých a špatných skutků“ vašeho dítěte. O vše ostatní se postarají Mikuláš, andělé a čerti.

Rezervace míst na tel. 776 200 250 nebo v restauraci.

Od 21:00 hod. se uskuteční Mikulášská diskotéka pro dospělé – hraje DJ David.

Těšíme se na vás.

Cesta na Olymp

Foto v galerii
Stateční řečtí hrdinové a hrdinky,
naše letošní 15 denní letní dobrodružství je za námi. Opět to neuvěřitelně rychle uteklo. Jsem rád, že jste byli s námi, že jsme se společně dostali na horu Olymp, že jsme se stali hrdiny a hrdinkami.

Co vše jsme během tábora prožili? Namátkou např. výroba praporců, batikování kmenových triček, budování agor, výuka v řecké scholé, výprava do Toulovcových maštalí spojená s koupáním, ukázky dravců, přednáška vodní záchranné služby, opékání špekáčků, táborák, diskotéky, noční hry, plavba přes Styx, koulení Sisyfofské pneumatiky, zpěv Medúzám, Dionýsovy slavnosti, Odysseova plavba včetně výroby lodí, výprava pro zlaté rouno, průchod Minotaurovým bludištěm… a spousty dalších her, soutěží a zážitků.

Věříme, že každému z vás utkvělo v paměti mnoho zážitků a příjemných chvil. Zároveň doufáme, že si snad vybavíte i „šest vlastností“ hrdinů a budete je s láskou svým příkladem šířit dál: upřímnost, věrnost, statečnost, spravedlnost, moudrost a vytrvalost.

Ještě jednou díky za vaši účast a doufáme, že se vám s námi líbilo stejně, jako nám s vámi. Už nyní se těšíme na příští dobrodružství.

Fotogalerie z letošního tábora naleznete v záložce Galerie – Táborové fotografie – 2019.

Slet čarodějnic

Foto v galerii
V záložce Galerie, Mimotáborové akce, 2019, naleznete fotografie z letošního velkolepého sletu čarodějnic. Děkujeme moc za vaši podporu a i přes ne zcela teplé počasí hojnou účast. Rovněž velké díky výletní restauraci Monaco za poskytnutí prospor a spolupráci při organizaci.

Slet čarodějnic

Jedinečná akce na Monacu
Spolek Bzuk ve spolupráci s Výletní restaurací Monaco vás všechny zve na Velkolepý slet čarodějnic, který se uskuteční dne 30.dubna 2019 od 17:00 hod. za každého počasí v prostorách a okolí Výletní restaurace Monaco, Škrovád 39, Slatiňany.
Těšit se můžete na hry a soutěže o ceny pro děti i dospělé, špekáčky pro soutěžící děti zdarma, vyhodnocení nejlepších čarodějnických masek, jedinečnou a v okolí nevídanou výpravu za zlou čarodějnicí, její chycení, odsouzení a upálení na hranici, skákací hrad pro děti, ohnivou show, ohňostroj, dětskou diskotéku a afterpárty pro dospělé s DJ Davidem Prachařem.
Ani občerstvení nebude ochuzeno – čekají vás vnitřní i venkovní bary, grilovaný divočák a krůty, domácí hamburgery, klobásy, párky v rohlíku, buřty na opékání, hranolky a mnoho dalšího.
Platba občerstvení formou předplacení konzumace u vstupní pokladny s EET, případná nevybraná konzumace vám bude v hotovosti vyplacena zpět. V případě nepříznivého počasí bude program a množství venkovních barů omezeno, akce se ovšem neruší.
Vstup zdarma – výtěžek dobrovolného vstupného bude použit na další dětské akce a činnost neziskového spolku Bzuk.
Na hojnou účast se těší spolek Bzuk a Výletní restaurace Monaco.

Fotografie ze školení

25.3.2019 - Školení a teambulding
V galerii Mimotáborových setkání naleznete několik fotografií z letošního jarního školení táborového týmu.

Tábor plně obsazen

24.3.2019 - Kapacita naplněna
Letošní letní dětský tábor Cesta na Olymp je plně obsazen. Další přihlášky přijímáme už pouze po tel. domluvě na pozice náhradníků.

Poslední volná místa!

14.2.2019 - Dívky plně obsazeny
Na letošní dětský tábor máme již pouze 3 poslední volná místa pro chlapce. Chatky dívek jsou plně obsazeny. Děkujeme za pochopení.

Dětský karneval

Fotografie zveřejněny
V záložce Galerie - Mimotáborové setkání - 2019 naleznete odkaz na fotografie z našeho Dětského karnevalu, který se uskutečnil dne 26.1. v restauraci Monaco. Děkujeme za poskytnutí prostor a především velké díky patří vám, kteří jste dorazili. Snad jste si odpoledne užili stejně, jako my.

Dětský karneval

Veselé odpoledne pro děti
Spolek Bzuk ve spolupráci s restaurací Monaco (Škrovád 39) si vás dovoluje srdečně pozvat na Dětský karneval, který se uskuteční v prostorách restaurace v sobotu 26.1.2019 od 17:00 hod. Těšit se můžete na hry, soutěže, vyhodnocení nejhezčích masek a spousty další zábavy. Odpoledne bude zakončeno dětskou diskotékou. Doporučujeme rezervace míst! Těšíme se na vás.

Překlep v přihlášce

Platnost lékařského posudku
V přihlášce na letní dětský tábor se objevila tisková chyba - lékařský posudek má platnost 24 měsíců od data vydání, pokud nedošlo ke změně zdravotního stavu. (V přihlášce bylo chybně uvedeno 12 měsíců). Za toto zmatení a chybu se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Cesta na Olymp 2019

Vzhůru za řeckým dobrodružstvím!
Sliby se mají plnit nejen o Vánocích. S radostí vám „nadělujeme“ malý vánoční dárek – slíbené odhalení námětu a zveřejnění přihlášky na letní dětský tábor 2019 – tentokráte inspirovaný starými řeckými bájemi a pověstmi – Cesta na Olymp. Přihlášku a podrobnosti naleznete v záložce tábor 2019. Neváhejte dlouho, počet místo omezen. Těšíme se na vás.

Šťastné a veselé


Pomalu se to blíží - Vánoce - svátky klidu a míru.... Tak na to myslete, on si vás Ježíšek najde, i když nebudete mít umytá okna a upečeno 50 druhů cukroví..... Za všechny "Bzučáky" šťastné a vesele :)

Již se to blíží


Doplněné galarie

Mikuláš + Podzimní sraz
V záložce Galerie/Mimotáborové akce/2018 naleznete fotogalerie z podzimního srazu "Bzuk týmu" a Mikulášské nadílky. Příjemné pokoukání přejeme.

Mikulášská nadílka

Mikuláš na Monacu
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
spolek Bzuk ve spolupráci s Restaurací Monaco vás srdečně zve na Mikulášský večer s nadílkou, který se uskuteční v sobotu 1.12.2018 od 17:00 hod. v prostorách Restaurace Monaco (Škrovád 39, Slatiňany). Těšit se můžete na hry a soutěže pro děti, ocenění masek andílků a čertů i příchod Mikuláše s ohnivými čerty.

V restauraci naleznete „tajnou truhlu“, do které bude možno vložit podepsaný „Mikulášský balíček“ spolu se seznamem „dobrých a špatných skutků“ Vašeho dítěte. Z této truhly bude poté Mikuláš předávat dětem nadílku. Večer bude zakončen dětskou diskotékou.

Vstup zdarma. Těšíme se na vás.

Halloween zrušen

Počasí nám nepřeje
Z důvodu nepřízně počasí jsme nuceni zrušit Strašidelný Halloween, velice nás to mrzí. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás na příští akci.

Strašidelný Halloween

Halloween na Monacu
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,
spolek Bzuk ve spolupráci s Restaurací Monaco vás srdečně zve na Strašidelný Halloween, který se uskuteční na venkovní terase a v okolí Restaurace Monaco (Škrovád 39) v sobotu 27.října 2018 od 16 do 18 hodin.

Těšit se můžete na strašidelný pohádkový les, hry a soutěže pro děti, soutěž v dlabání dýní (dýni a pomůcky nutno mít vlastní), ocenění nejstrašidelnějších masek i ohnivou show. V průběhu akce pro vás bude připraven venkovní stánek s teplými nápoji i možnost opékání špekáčků.

Přijďte si užít příjemně strašidelné odpoledne. Akce se koná venku, v případě deště se akce nekoná! Těšíme se na vás. Vstup zdarma.

Fotogalerie z letošního tábora

Protože jen jedna by bylo málo :)

Letošní rok jsme ustoupili od vydávání DVD s fotografiemi z letního tábora. O to více fotografií jsme pro vás připravili do galerie, vlastně galerií.
V celkem čtyřech galeriích naleznete fotografie tématicky rozdělené do kategorií: Celotáborový program (hry a soutěže o pírka), Oddílový program (individuální hry a aktivity v rámci oddílů), Doprovodný program (akce, které tábor zpestřily) a Letecké snímky (areál nejen ze vzduchu).

Za krásné fotografie děkujeme především MiQovi a Oli. Celkem bylo nafoceno cca 14 tisíc fotografií, o výběr těch nejlepších se postarala Andulka a Stázinka. Dost bylo řečí, odkazy na fotky naleznete v sekci Galerie - Táborové fotografie - 2018.

Tajemství starého totemu odhaleno

Tábor 2018 je za námi

Stateční indiáni a indiánky, 15 denní dobrodružství je za námi. Uteklo rychleji, než se kdokoli nadál. Jsem rád, že jste byli s námi, že jsme společně odhalili Tajemství starého totemu. Co vše jsme během tábora prožili? Výroba totemů, batikování kmenových triček, indiánské zkoušky, výprava na Ohnivou horu, pečení kukuřičných placek na ohni, spaní v týpí, střílení z luků, průzkum Toulovcových maštalí, celodenní výlet do Pasíček, plavba a závod na kánoích pod vedením Kačerů Chrudim, návštěva chovatele exotických zvířat, ukázky Acro-jogy, ukázky vozidla PČR a HZS, nafukovací sumo-koule, opékání špekáčků, táboráky, diskotéky, noční hry a noční výsadek, bitva s osadníky, sběr supí krve, navrácení fauny a flory do lesů, závod s větrem, rozdělávání ohně, nácvik protidešťových tanců, získávání mapy z indiánského pohřebiště,…. a spousty dalších her, soutěží a zážitků. Průvodcem nám byl náš milý starý strážce totemu, který nám vždy pomáhal a ukazoval správný směr, jak dojít do cíle, najít poklad a odhalit Tajemství starého totemu. A co že tím tajemstvím je? Není vše zlato, co se třpytí, važme si toho, co máme, chraňme to, co je kolem nás a co si za peníze nekoupíme – přírodu, zvířata, vodu, vzduch, naši planetu a především – lásku, přátelství a spolupráci. Kdo najde cestu ke svým blízkým a lidem kolem sebe, získá ten největší poklad. Doufáme, že se Vám s námi líbilo stejně, jako nám s vámi a už nyní se těšíme na příští dobrodružství. Fotogalerii z letošního tábora brzy zveřejníme….

Vodácký spolek Kačeři Chrudim

Děkujeme skvělým Kačerům

Vodáckému spolku Kačeři Chrudim děkujeme za jejich účast na táboře 2018. Pro děti byla připravena velmi zajímavá a poutavá teoretická část a poté i skvělá praktická část v podobě plavby na kánoích.

- https://www.kaceri-chrudim.info/

BULLET PROJECT s.r.o.

Poděkování za sponzorský dar
Firmě BULLET PROJECT s.r.o. velice děkujeme za sponzoring v podobě věcných darů z jejich sortimentu a slevu na další produkty z jejich široké nabídky. Velice si této podpory vážíme a věříme, že díky novému vybavení budou naše akce pro děti ještě zajímavější.

- www.zbrane-vzduchovky.cz
- www.balistas.com

BULLET PROJECT s.r.o.

AMV CZECH, s.r.o.

Děkujeme firmě AMV CZECH, s.r.o.
AMV CZECH, s.r.o.:
- energie a úsporné technologie pro vaše domy
- technické zařízení budov
- hydroizolace a tepelné izolace

- www.amvczech.cz

Firmě AMV CZECH, s.r.o. děkujeme za sponzorský dar v podobě výtvarných a kancelářských potřeb (barvy, štětce, krepové papíry, lepidla, izolepy, papíry do tiskárny a spousty dalšího). Ceníme si Vaší podpory.

AMV CZECH, s.r.o.

Změna data návštěvního dne

Táborový návštěvní den přesunut!
Vážení rodiče, prarodiče, další rodinní příslušníci, přátelé, kamarádi, věnujte, prosím, pozornost následujícímu sdělení.
Z technických a organizačních důvodů jsme nuceni přesunout táborový návštěvní den z původně avizovaného termínu na neděli 8.července 2018 v čase od 14 do 16 hod.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případně vzniklé komplikace.

Nové fotogalerie

Jarní školení a Velkolepé čarodějnice
V sekci Galerie - Mimotáborová setkání - 2018 naleznete fotografie z Jarního školení táborového týmu a Velkolepého sletu čarodějnic.

Zámečniství Šeda s.r.o.

Poděkování za sponzorský dar
Společnosti Zámečnictví Šeda s.r.o. velice děkujeme za sponzorský dar v podobě výtvarných a kancelářských potřeb. Velice si ceníme Vaší podpory.

Zámečnictví Šeda

Velkolepé čarodějnice na Monacu!

Obnovená tradice
Spolek Bzuk ve spolupráci s výletní restaurací Monaco srdečně zve rodiny s dětmi a širokou veřejnost na jedinečný velkolepý Slet čarodějnic, který se uskuteční dne 30.4.2018 od 17:00 hod u restaurace Monaco, (Škrovád 39, Slatiňany).
Těšit se můžete na hry a soutěže o ceny pro děti i dospělé, špekáčky pro soutěžící děti zdarma, přehlídku a vyhodnocení nejlepších čarodějnických masek a mnoho další zábavy.

V rámci ojedinělého programu se společně vypravíme chytit zlou čarodějnici, jež bude posléze za své činy upálena na hranici. Podobnou podívanou nezažijete široko daleko! Večer bude zakončen fantastickou ohnivou show a dětskou diskotékou, posléze bude následovat afterparty pro dospělé.

Těšit se můžete na grilované prase, domácí megaburgery, klobásky, hranolky i další speciality a dostatečně zásobené venkovní i vnitřní bary.

Odpolední program se uskuteční na louce a terase u restaurace Monaco, večerní ve vnitřních prostorách. V případě nepříznivého počasí bude celý program probíhat uvnitř.

Akce se uskuteční za každého počasí!
Vstup zdarma!

Těšíme se na Vaši hojnou účast!

Kapacita naplněna

Letní tábor naplněn
Letní dětský tábor Tajemství starého totemu je plně obsazen. Další přihlášky (po předchozí domluvě) přijímáme už pouze na místa případných náhradníků. Děkujeme za pochopení.

Podpora od Albi

Děkujeme za sponzoring
Společnosti Albi velice děkujeme za věcné dary - společenské hry pro děti. Věříme, že našim malým táborníkům udělají velkou radost a budou příjemným zpestřením nejen na deštivé dny.

Albi.cz

České korálky

Děkujeme za sponzoring
Firmě České korálky velice děkujeme za věcné dary - korálky a navlékací kůžičky pro děti. Věříme, že našim malým táborníkům udělají velkou radost a že se jim s nimi bude dobře tvořit.

České korálky

Podpora od Alza.cz

Děkujeme za sponzoring
Společnosti Alza velice děkujeme za věcné dary - hry a drobnosti pro děti. Věříme, že našim malým táborníkům udělají velkou radost.

Alza.cz

Letní tábor se plní

Posledních 30 míst
Velice nás těší váš zájem o naše táborové dobrodružství Tajemství starého totemu. Volná místa ubývají neuvěřitelnou rychlostí. Aktuální počet volných míst naleznete v části stránek věnovaných táboru, tedy záložka Tábor 2018. Přihlášky lze zasílat naskenované na náš e-mail či klasicky poštou na v přihlášce uvedenou adresu.

Šťastné a veselé

Malý vánoční dárek
Jako každoročně i letos si vám všem dovolujeme popřát šťastné a veselé Vánoce, bohatou nadílku od Ježíška a především poklidné prožití vánočních svátků, úspěšný rok 2018, zdraví, lásku a spokojenost.

Jak se již stalo milou tradicí, právě dnes byly odhaleny detaily letního tábora 2018. Podrobnosti včetně přihlášky naleznete v záložce Tábor 2018. Po loňských zkušenostech doporučujeme neváhat s přihlášením dlouho. Přihlášku lze odeslat klasicky poštou na uvedenou adresu, případně vyplněnou a naskenovanou na uvedený e-mail. Již nyní se těšíme na další společné dobrodružství.

Mikulášské foto

Fotografie v galerii
V Galerii v záložce Mimotáborové akce naleznete pod tlačítkem 2017 fotografie z letošního Mikulášského večera. Jsme rádi, že jste se zúčastnili.

Mikulášský večer 2017

Pro nadílku do Škrovádu
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,

spolek Bzuk si vás dovoluje srdečně pozvat na Mikulášský večer s nadílkou, který se uskuteční v sobotu 2.12.2017 od 16:30 v Hospůdce Pod Kopcem ve Škrovádě. Těšit se můžete na hry a soutěže, ocenění nejlepších masek čertů a andílků (dětí i dospělých), mikulášské menu, dětskou diskotéku a předeším příchod Mikuláše s anděly i čerty.

Při příchodu do hospůdky budete mít možnost vložit do tajné truhly podepsaný "Mikulášský balíček" se seznamem dobrých i špatných skutků Vašeho dítěte. O vše ostatní se již postará Mikuláš, andělé a čerti. Těšíme se na vás :)

Doporučujeme rezervaci míst na tel.: 776 200 250 nebo v hospůdce!

Akce se koná za každého počasí! Těšíme se na vás.

Halloweenské foto

Fotografie v galerii
V Galerii v záložce Mimotáborové akce naleznete pod tlačítkem 2017 fotografie z letošního Halloweenského večera. Jsme rádi, že jste se zúčastnili.

Strašidelný Halloween 2017

Strašidla opět ve Škrovádě
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi,

spolek Bzuk vás opět srdečně zve na již tradiční a stále jedinečný Strašidelný Halloween, který se uskuteční v prostorách Hospůdky Pod Kopcem Škrovád (Škrovád 33) v sobotu 28.10.2017 od 17:00 hod. Speciálně pro tuto akci bude vybudována provizorní vyhřívaná strašidelná zimní zahrádka, která navýší kapacitu hospůdky.

Těšit se mimo jiné můžete na strašidelnou stezku odvahy skrz Škrovád hned po setmění, hry, soutěže, diskotéku pro děti a závěrečnou ohnivou show. V průběhu večera proběhne vyhodnocení nejstrašidelnějších masek a soutěž v dlabání dýní - nezapomeňte si je tedy přinést spolu s dlabacími pomůckami.

Akce se koná za každého počasí! Těšíme se na vás.

DVD z letního tábora

Fotografie odeslány
Tento týden byla rozeslána DVD s fotografiemi z letního dětského tábora Škola čar a kouzel všem těm, kteří si jej objednali a především zaplatili.

V případě, že vám DVD dorazí poškozené, nás neváhejte kontaktovat na e-mail blazek.petr@mujmail.cz, stejně tak v případě, pokud jste si DVD neobjednali či nezaplatili a máte o něj také dodatečně zájem.

Příjemné pokoukání přejeme.

Tábor 2017 minulostí

Fotografie v galerii
Kouzelný tábor Škola čar a kouzel je za námi. 15 dní v přírodě uteklo rychleji, než jsme čekali, bohužel. 102 malých kouzelníků a kouzelnic se navrátilo zpět do svých rodin a areál „osiřel“.

Spousta her, zábavy, napětí a dobrodružství, králičí hop, dravci, vystoupení kouzelníka, opékání špekáčků, diskotéky, ohnivá show… bylo toho opravdu hodně :) A bylo to nádherné, úžasné, nepopsatelné, skvělé…. Věříme, že si to všichni užili tak, jako my, Bzučáci. Nikomu z nás se nechtělo zpět do reality.

V současné době pracujeme na přípravě DVD s fotografiemi z tábora a již pomalu přemýšlíme, v jakém duchu se ponese tábor příští. Máme vás rádi a jsme šťastni, že jste v tom byli a jste s námi….

Drobné shrnutí průběhu naleznete v záložce Tábor 2017 - Námět celotáborové hry. V záložce Galerie – Táborové fotografie – 2017 poté naleznete několik málo obrázků z letošního dobrodružství.

Sponzorský dar

Děkujeme firmě AMV CZECH, s.r.o.
AMV CZECH, s.r.o.:
- energie a úsporné technologie pro vaše domy
- technické zařízení budov
- hydroizolace a tepelné izolace

- www.amvczech.cz

Firmě AMV CZECH, s.r.o. děkujeme za sponzorský dar v podobě výtvarných a kancelářských potřeb (barvy, štětce, krepové papíry, lepidla, izolepy, papíry do tiskárny a spousty dalšího). Ceníme si Vaší podpory.

AMV CZECH, s.r.o.

2 volná místa

2 místa pro chlapce
Na letní dětský tábor Škola čar a kouzel se uvolnila 2 volná místa pro chlapce ve věku 6 - 15 let. V případěd zájmu nás kontaktujte na e-mail: blazek.petr@mujmail.cz

Čarodějnice upálena

Velkolepý slet se opět vydařil!
Fotogalerie z našeho "vyBzučeného" Velkolepého sletu čarodějnic naleznete v záložce Galerie - Mimotáborové akce - 2017. Ještě jednou díky všem za pomoc všem organizátorům a pomocníkům, díky Hospůdce Pod Kopcem ve Škrovádě za spolupráci a městu Slatiňany za zapůjčení pozemku. Obrovské díky pak samozřejmě patří i všem návštěvníkům, snad jste se bavili stejně dobře, jako my! Vaše hojná účast nás velice potěšila. Děkujeme za vaši podporu.

Pozvánka na Velkolepé čarodějnice

Opět po roce ve Škrovádě
Spolek Bzuk ve spolupráci s Hospůdkou Pod Kopcem Škrovád srdečně zve rodiny s dětmi a širokou veřejnost na jedinečný velkolepý Slet čarodějnic.
Těšit se můžete na hry a soutěže o ceny pro děti i dospělé, špekáčky pro soutěžící děti zdarma, přehlídku a vyhodnocení nejlepších čarodějnických masek a mnoho další zábavy.
V rámci ojedinělého programu se společně vypravíme do škrovádských skal chytit zlou čarodějnici, jež bude posléze za své činy upálena na hranici. Podobnou podívanou nezažijete široko daleko!
Večer bude zakončen fantastickou ohnivou show a dětskou diskotékou, posléze bude následovat afterparty pro dospělé.
Těšit se můžete na grilované prase, domácí megaburgery, klobásky, hranolky i další speciality a dostatečně zásobené venkovní i vnitřní bary.
Odpolední program se uskuteční na přilehlém palouku za hospůdkou, večerní v prostorách hospůdky. V případě nepříznivého počasí bude program probíhat uvnitř hospůdky.
Akce se uskuteční za každého počasí. Po celou dobu akce bude hospůdka nekuřácká!
Vstup zdarma!
Akci podpořilo město Slatiňany.
Těšíme se na Vaši hojnou účast!

Bzučáci proškoleni

Velké školení je za námi.
O víkendu proběhlo setkání pro „Bzučáky“ zaměřené na školení teorie a praxe první pomoci, táborové legislativy, bezpečnosti, psychologie dětí, skupinové dynamiky, teorie a praxe her, zážitkové pedagogiky… Nechyběly ani teambuildingové hry, zábava a večer St. Patricka zakončený hledáním Leprikonova pokladu. Součástí programu byla i diskuze o celotáborové hře a náplni dětského tábora Škola čar a kouzel. Přípravy jsou v plném proudu, už není cesty zpět :)

Tábor naplněn

Všechna místa obsazena
Dne 4.3.2017 bylo obsazeno poslední volné místo na námi pořádaný letní dětský tábor Škola čar a kouzel. Velice si vážíme Vaší důvěry. Tak rychlé naplnění nikdo z nás nečekal a mrzí nás, že areál není „nafukovací“. Snažili jsme se, ale nepomohlo ani zvětšovací kouzlo Capacious Extremis :) Už nyní se na všechny z vás moc těšíme. Případní zájemci o pozice náhradníků se mohou hlásit na e-mail blazek.petr@mujmail.cz.

Tábor téměř naplněn

Poslední volná místa
Aktuální počet volných míst naleznete v záložce Tábor 2017.

60 míst obsazeno

Volná místa ubývají
Zbývá posledních 40 volných míst. Aktuální počet volných míst naleznete v záložce Tábor 2017.
Opraven nefunkční odkaz na video areálu.

1/2 tábora obsazena!

Volná místa ubývají
Letní dětský tábor Škola čar a kouzel je z jedné poloviny obsazen! Z takové rychlosti máme velkou radost a děkujeme za důvěru. Tímto tempem budeme do konce března obsazeni. Pokud tedy plánujete podniknout velké táborové dobrodružství s námi, případně máte v úmyslu svěřit nám na prvních 15.červencových dní své děti, neváhejte dlouho - místa ubývají každým dnem. Těšíme se na vás :)

Aktualizace wwww

Aktuální sestava Bzuk týmu
Proběhla aktualizace profilů Bzuk týmu. Informace o každém z dobrovolníků, kteří připravují letošní tábor a v jeho průběhu se o vaše děti budou starat, naleznete v záložce Bzuk tým. Stejně tak v každém z profilů naleznete pod úvodní fotkou odkaz na fotogalerii. Věříme, že se nám pro děti opět podaří připravit nezapomenutelný tábor. Již nyní se na vás na všechny moc těšíme. Další aktualizace internetových stránek se připravují.

Škola čar a kouzel

Tábor Škola čar a kouzel
Jako každoročně, i letos Vám přinášíme malý vánoční dárek - právě jsme zveřejnili téma letního dětského tábora 2017 a spustili příjem přihlášek. Informace o táboře a přihlášku naleznete v záložce Tábor 2017. Těšíme se na Vás.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Vše nej do roku 2017
Rok 2016 se nám pomalu chýlí ke konci. Věříme, že jste si ho užili stejně jako my a že pro vás byl úspěšný. Do roku nadcházejícího si Vám dovolujeme popřát vše nej a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na přání krásných a pohodových Vánoc. Máme vás rádi a těší nás, že jste s námi :)

Galerie Mikuláš

Fotky z Mikulášského večera
Mikulášský večer je za námi. Věříme, že se vám akce líbila. Velkou radost nám udělal hojný počet návštěvníků - moc si toho ceníme. Fotografie z této akce naleznete v Galerii - Mimotáborová setkání - 2016. Už teď se na vás těšíme na další akci.

Mikulášksý večer s nadílkou

Mikuláš, čerti a andělé ve Škrovádě
Srdečně si vás dovolujeme pozvat na Mikulášský večer s nadílkou, který se uskuteční v sobotu 3.12.2016 od 16:30 v Hospůdce Pod Kopcem ve Škrovádě. Těšit se můžete na hry a soutěže, ocenění nejlepších masek čertů a andílků (dětí i dospělých), mikulášské menu, dětskou diskotéku a předeším příchod Mikuláše s anděly i čerty. Při příchodu do hospůdky budete mít možnost vložit do tajné truhly podepsaný "Mikulášský balíček" se seznamem dobrých i špatných skutků Vašeho dítěte. O vše ostatní se již postará Mikuláš, andělé a čerti. Těšíme se na vás :) Doporučujeme rezervaci míst na tel.: 776 200 250 nebo v hospůdce! Po celou dobu akce bude hospůdka nekuřácká! Vstup zdarma. Těšíme se na vás.

Galerie Halloween

Fotky a video z akce
Strašidelný Halloween je za námi. Věříme, že se vám akce líbila. Velkou radost nám udělal hojný počet návštěvníků - moc si toho ceníme. Fotografie z této akce naleznete v Galerii - Mimotáborová setkání - 2016. Pokud máte zájem podívat se i na video z Ohnivé show, nalezneto ho pod záložkou Ohnivá show - Galerii. Už teď se na vás těšíme na další akci.

Strašidelný Halloween

Svátek všech strašidel opět ve Škrovádě
Srdečně si vás dovolujeme pozvat na jedinečný Strašidelný Halloween, který se uskuteční v sobotu 29.října 2016 od 17 hodin v prostorách a okolí Hospůdky Pod kopcem ve Škrovádě. Přijďte si užít svátek všech strašidel s jedinečným programem v tématicky vyzdobených prostorách. Těšit se mimo jiné můžete na strašidelnou stezku odvahy skrz Škrovád, hry, soutěže, diskotéku pro děti a ohnivou show. V průběhu večera proběhne vyhodnocení nejstrašidelnějších masek a soutěž v dlabání dýní - nezapomeňtě si je tedy přinést spolu s dlabacími pomůckami. Speciálně pro tuto akci budou prostory hospůdky zvětšeny o provizorní vyhřívanou zimní zahradu. Po celou dobu akce bude hospůdka nekuřácká! Akce se uskuteční za každého počasí. Vstup zdarma. Těšíme se na vás.

DVD 2016

Fotografie z tábora rozeslány
Drazí táborníci, milí rodiče, přátelé, kamarádi,
jak jste jistě zaznamenali, již před časem byla na našich internetových stránkách a FB profilu https://www.facebook.com/groups/155525244577/ uveřejněna výběrová galerie s fotografiemi z letošního letního dětského tábora. Ne všem těchto „pár“ fotek stačí a proto hrdě oznamujeme, že dnes byla završena práce na DVD s fotografiemi z tábora Hvězdná brána 2016.
V průběhu 15 denního dobrodružství bylo 4 fotoaparáty a několika mobilními telefony nafoceno přes 18300 fotografií. Ano, čtete správně :) Tyto fotografie byly roztříděny do složek dle aktivit (jednotlivé hry, táboráky, disko, batikování triček….), otočeny, probrány, promazány, poupraveny, přejmenovány a sjednoceny, aby nakonec vzniklo DVD s konečným počtem 8586 fotografií. Dnes byla DVD předána do rukou České pošty. Všichni z vás, kteří jste si DVD objednali a zaplatili, ho tedy můžete již brzy očekávat ve svých poštovních schránkách.
V případě, že Vám DVD dorazí poškozené či nastane nějaký problém při prohlížení, neváhejte nás kontaktovat. Pokusíme se danou situaci vyřešit.
Ti, kteří si DVD neobjednali či zapomněli zaplatit a mají o něho zájem, nemusí zoufat – stačí nás kontaktovat na e-mail: blazek.petr@mujmail.cz.
Přejeme příjemné prohlížení a doufáme, že si u prohlížení fotek užijete tolik zábavy a oživíte tolik vzpomínek, jako my při tvorbě DVD.

Fotografie z pouti

Vesmírná pouť 2016
V Galerii naleznete pod záložkou Mimotáborové akce a po rozkliknutí tlačítka 2016 několik fotografií z letošního pouťového setkání.

Fotografie z tábora

Pár fotek jako "ochutnávka"
V Galerii naleznete pod záložkou Táborové fotografie a po rozkliknutí tlačítka 2016 několik málo fotografií z letošního tábora Hvězdná brána. Ti z vás, kteří si objednali a zaplatili DVD, se mohou těšit na mnohem, mnohem, mnohem více obrázků. DVD bude hotové do koce září. Pokud jste si DVD neobjednali či nezaplatili a máte o něho zájem, napište nám na e-mail uvedený v kontaktech.

Pouťové setkání

Na atrakce s Bzukem
Od táborového dobrodružství uběhlo sice jen pár dní, ale nám to připadá jako věčnost. Stalo se již naší dobrou tradicí opět se po táboře setkat a alespoň krátce zavzpomínat na vše, co jsme společně prožili. I letos se naše první potáborové setkání uskuteční u příležitosti chrudimské pouti v sobotu 6. 8. 2016 od 14:30 hod. V uvedený čas se sejdeme na chrudimském náměstí J. Ressela na schodišti před kostelem Nanebevzetí Panny Marie odkud pak společně vyrazíme do víru pouťových atrakcí. Některé z nich určitě společně navštívíme. Konec setkání je naplánován na 16:00. Vítán je každý, kdo nás má rád a chce se s námi setkat. Těšíme se na vás. Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a penízky na atrakce.

Tábor je za námi

Hvězdná brána je minulostí
Dobrodružný tábor Hvězdná brána je za námi. 15 dní v přírodě uteklo rychleji, než jsme čekali, bohužel. 90 malých úžasných táborníků cestovalo hvězdnou bránou skrz „červí díru“ z planety na planetu, pomáhalo jiným civilizacím a rasám, bojovalo proti nepřátelům a útlakům a nakonec úspěšně porazilo zlého „boha“ Anubise. Spousta her, zábavy, napětí a dobrodružství, armádní ukázky, kynologický výcvik, dravci, koncert Evy Matějovské, koupání, opékání špekáčků, diskotéky, ohnivá show… bylo toho opravdu hodně :) A bylo to nádherné, úžasné, nepopsatelné, skvělé…. Věříme, že si to všichni užili tak, jako my, vedoucí. Nikomu z nás se nechtělo zpět do reality. V současné době pracujeme na přípravě DVD s fotografiemi z tábora a již pomalu přemýšlíme, v jakém duchu se ponese tábor příští. Máme vás rádi a jsme šťastni, že jste v tom byli a jste s námi…. Zkrátka jelo to, jede to a pojede to :) A jeden citátek na závěr: „Vesmír je nekonečný a my jsme tak nepatrní. Existuje pouze jediné, co dokážeme opravdu ovládat: zda jsme dobří nebo špatní.“ Hvězdná brána (Oma De-Sala)

Školící víkend

25.5.2016 - Foto ze školení táborového týmu
Před každým táborem je dobré oživit si své vědomosti a dovednosti, proto se táborový tým pravidelně schází na jarním školení - seznamovací a sbližovací aktivity, fyzicky náročné aktivity, školení (první pomoc, nácvik resuscitace, právních předpisy, hygiena, bezpečnost, teorie her, psychologie her....) zakončené testem a na závěr trocha zábavy - zkrátka pekelný víkend :) Hrdě hlásíme, že na tábor jsme připraveni a přidáváme několik málo fotografií ze školícího víkendu. Fotogalerii naleznete v záložce Galerie - Mimotáborové akce - 2016 - Jarní školení :)

Pokyny k táboru

24.5.2016 - Platba, potvrzení, seznam věcí...
Po rozkliknutí záložky tábor 2016 naleznete v pravé horní části obrazovky odkaz na PDF soubor, který obsahuje pokyny k platbě, formulář lékařského posudku, seznam doporučených věcí a další podrobnosti k letošnímu dětskému táboru. Jedná se o stranu 2 až 6 přihlášky pro případ, že jste si při jejím podání vytiskli či stáhli pouze první stranu a tyto podrobnosti a pokyny vám chybí.

Foto z čarodějnic

11.5.2016 - Galerie z pálení
V galerii v záložce Mimotáborové akce naleznete pod tlačítkem 2016 fotografie z letošního úžasného Sletu čarodějnic, který jsme uspořádali v Hospůdce Pod Kopcem ve Škrovádě. Díky všem za podporu a věříme, že jste si celé odpoledne i večer užili stejně, jako mi.

Doplnění profilu

10.5.2016 - Profil Báry
V sekci Bzuk tým byl mezi praktikanty doplněn profil Barbory Bejrové. Konečně tedy máte opět přehled o všech členech táborového týmu.

Velkolepé čarodějnice

5.4.2016 - Slet čarodějnic ve Škrovádě
Srdečně vás zveme na jedinečný Slet čarodějnic, který se uskuteční v sobotu 30. dubna 2016 od 17 hodin v prostorách a okolí Hospůdky Pod kopcem ve Škrovádě. Můžete se těšit na bohatý program, hry a soutěže pro děti i dospělé, ocenění nejlepších čarodějnických masek či velkolepou výpravu za čarodějnicí do škrovádských skal, její chycení, odsouzení a upálení na hranici. Pro soutěžící děti budou připraveny špekáčky k opečení zdarma, samozřejmostí jsou plně zásobené bary, selátko na rožni a další speciality z grilu. Celý večer bude zakončen ohnivou show a diskotékou nejen pro děti. Následovat bude „After Párty“ pro dospělé. Po celou dobu akce bude hospůdka nekuřácká! Akce se uskuteční za každého počasí. Vstup zdarma.
Těšíme se na vás.

Tábor plně obsazen!

1.4.2016 - Tábor plně obsazen
Se smíšenými pocity oznamujeme, že tábor Hvězdná brána 2016 je plně obsazen. Těší nás, že máte o náš tábor tak velký zájem a na druhou stranu nám je líto, že se areál nedá nafouknout, abychom mohli příjmout více dětí. Děkujeme.
(Ne, opravdu se nejedná o apríl)

Aktualizace www

23.3.2016 - Profily, Ohnivá show, Knih návštěv
Po delší době došlo k větší aktualizaci webových stránek.

V záložce Bzuk tým najdete informace a galerie nejen současného táborového týmu, ale nově i našich kuchařů a osazenstva kuchyně a v samostatné záložce i podrobnosti o některých z našich přátel, pomocníků, náhradních vedoucích.

Z důvodu nevyužití byla odstraněna záložka Návštěvní kniha. Pokud se s námi chcete spojit, komentovat, mít přehled o aktuálním dění, doporučujeme využít naší skupinu na Facebooku.

Volné místo po knize bylo vyplněno podrobnými informacemi o naší Ohnivé show. Na dalších aktualizacích se pracuje.

Poslední volná místa

13.3.2016 - Téměř naplněný tábor
Velice nás těší a mile překvapuje velký zájem o náš letošní letní dětský tábor Hvězdná brána. Pokud stále váháte, zda vyplnit a poslat přihlášku, neváhejte dlouho, aby nebylo pozdě. V tuto chvíli máme obsazeno 65 z 85 volných míst, tedy zbývá posledních 20 volných míst. Areál bohužel „nenafoukneme“, ani není možné uvažovat o dalším „běhu“.

Bzuk tým

12.3.2016 - Aktualizace profilů
Proběhla (a stále probíhá) aktualizace profilů Bzuk týmu. Kromě toho, že si můžete prohlédnout galerie a profily jednotlivých vedoucích a praktikantů, máte nově možnost dozvědět se více i o lidech, kteří pro děti na táboře vaří či některých dalších kamarádech, kteří nás podporují a pomáhají. Informace v profilech budou postupně doplňovány.

Král je mrtev, ať žije král

2.1.2016 - Změna názvu našeho sdružení - spolku
Z důvodu legislativních změn se starým rokem zanikají i všechna občanská sdružení. Lépe řečeno – od 1.1.2016 již nelze v názvu používat toto slovní spojení a byla tak dokončena transformace ve spolky. Co se mění? Vlastně vůbec nic, nadále fungujeme a budeme fungovat tak jako dříve, nadále se budete moci těšit na naše akce a letní tábory, nadále budeme pracovat pro vaši radost a pro dětský úsměv. Věříme, že nám nadále zůstanete věrni. Zkrátka a dobře dne 23.12.2015 oficiálně zaniká občanské sdružení Bzuk a vzniká spolek Bzuk. Ať žije byrokracie :)
S láskou vaši „Bzučáci“.

Na aktualizacích a změnách www stránek se pracuje.

Hvězdná brána 2016

23.12.2015 - Tábor Hvězdná brána 2016
V záložce Tábor 2016 naleznete informace o nadcházejícím letním dobrodružství, včetně přihlášky. Berte to od nás jako takový malý vánoční dárek. Těšíme se na Vás.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

23.12.2015 - Vše nej do roku 2016
Rok 2015 se nám pomalu chýlí ke konci. Věříme, že jste si ho užili stejně jako my a že pro vás byl úspěšný. Do roku nadcházejícího si Vám dovolujeme popřát vše nej a samozřejmě nesmíme zapomenout ani na přání krásných a pohodových Vánoc. Máme vás rádi a těší nás, že jste s námi :)

Mikulášská fotogalerie

11.12.2015 - Fotografie z "mikuláše"
Díky všem, kteří jste se zúčastnili našeho mikulášského večera. Věříme, že jste se po celý večer příjemně bavili. Fotografie z této akce naleznete v sekci Galerie - Mimotáborové akce - 2015. Příjemné koukání přejeme.

Mikulášský večer

16.11.2015 - Mikulášský karneval s nadílkou
Občanské sdružení Bzuk a Hospůdka Pod Kopcem ve Škrovádě Vás srdečně zvou na Mikulášský večer – karneval s nadílkou. Akce se uskuteční v sobotu 5.12.2015 od 16:30 v Hospůdce Pod Kopcem, Slatiňany – Škrovád 33. Těšit se můžete na příjemnou atmosféru, soutěže o ceny, mikulášskou diskotéku, karneval i návštěvu Mikuláše s čerty a anděly. V rámci karnevalu budou oceněny nejhezčí a nejzajímavější kostýmy čertů a andělů. Při příchodu vložíte do tajné truhly podepsaný „Mikulášský balíček“ a seznam „dobrých a špatných skutků“ Vašeho dítěte. O vše ostatní se postará Mikuláš, andělé a čerti! Po celou dobu programu bude prostor nekuřácký. Důrazně doporučujeme rezervaci míst, kterou lze učinit přímo v Hospůdce Pod Kopcem či na tel. čísle 776 200 250. Těšíme se na Vás.

Strašidelný Halloween

12.10.2015 - Svátek všech strašidel
Srdečně vás zveme na Strašidelný Halloween. Přijďte s námi oslavit svátek všech strašidel - Halloween. Těšit se můžete např. na soutěž o nejstrašidelnější masku v kategorii děti a dospělí, soutěž o nejlépe vydlabanou dýni (dýni a dlabací pomůcky nutno mít vlastní), ohnivou show či strašidelnou diskotéku. Akce se koná za každého počasí v sobotu 31.10.2015 od 17 hod. ve Slatiňanech - Škrovádě, v Hospůdce Pod Kopcem. Těšíme se na vás.

DVD z tábora rozeslána

23.9.2015 - Fotky z tábora
Včera byla rozeslána DVD s fotografiemi z letošního tábora Po stopách piráta Skulla všem těm, kteří si ho objednali a zaplatili. Z původních více než 15000 fotek vzniklých během táborového dobrodružství se nám podařilo vybrat téměř 7500 nejhezčích a nejpovedenějších obrázků. Přejeme příjemné pokoukání a vzpomínání. V případě, že jste si DVD objednali a nedorazí, či bude poškozené, kontaktujte mne - situaci se pokusíme vyřešit :)

Pirátská pouť

11.8.2015 - Fotky z pouti
V sobotu 8.8 se uskutečnilo "pirátské" setkání u příležitosti chrudimské pouti. Díky moc všem, kteří jste dorazili. Myslím, že to byla velmi povedená a i v tom teple osvěžující akce. V galerii v sekci Mimotáborové akce naleznete pod záložkou 2015 fotky z této akce.

Foto z tábora 2015

30.7.2015 - První fotky
V galerii v sekci Táborové fotografie naleznete pod záložkou 2015 fotky z letošního tábora Po stopách piráta Skulla. Jedná se o výběr z více než 15000 nafocených obrázků. Do konce prázdnin snad budou všechny probrány, roztřízeny, vybrány nejlepší a zájemcům odeslány na objednaných a zaplacených DVD. Přejeme příjemné pokoukání.

Pirátská pouť 2015

21.7.2015 - Vzhůru na atrakce
15 dní uteklo doslova jak voda a už teď se nám po „malých i větších pokladech“ stýská. Budeme tedy moc rádi, když se společně, alespoň na pár chvil, opět sejdeme u příležitosti chrudimské pouti. Setkání pirátů a pirátek se uskuteční v sobotu 8.8.2015 od 14:30 hod. na Resselově náměstí v Chrudimi, sraz na schodech před kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Opět se uvidíme, poklábosíme, zavzpomínáme, navštívíme společně nějaké atrakce a užijeme si pouť v pirátském stylu. Konec akce cca 16:00 – dle počtu lidí, nálady a počasí.

Za pokladem piráta Skulla 2015

20.7.2015 - Díky za super tábor
Přátelé, kamarádi, piráti a pirátky,
tábor Po stopách piráta Skulla 2015 je úspěšně za námi. Děkujeme moc všem těm, kteří se zúčastnili, zapojili, připravovali, realizovali, pomáhali, navštěvovali… Bylo to úžasné. Shodli jsme se na tom, že se jednalo o jeden z nejhezčích táborů, jaké jsme kdy zažili. Věříme, že i „naši“ malí piráti a pirátky si to pořádně užili. Plavba s nimi nám bude chybět. V co možná nejkratší době se pokusíme zveřejnit první fotografie z naší pirátské výpravy, abyste mohli závidět, co vše jsme zažili a jak to bylo skvělé. Banda pirátská už ví, že pravý poklad je něco jiného, než zlato, šperky a drahé kamení a doufáme, že si to alespoň chvilku zapamatují. Co že je ten poklad? Přeci láska, přátelství, kamarádství, rodina, přátelé a lidi kolem nás – náš poklad nejcennější.

Přihlášky na tábor

1.6.2015 - Přijímáme do 14.6.
Z důvodu narůstajícího zájmu a vzhledem k tomu, že je ještě několik volných míst na letním táboře Po stopách piráta Skulla, prodlužujeme příjem přihlášek do 14.6.2015.

Termín tábora

22.4.2015 - Tisková chyba v přihlášce
Krátkodobě se na těchto stránkách objevila přihláška na tábor s tiskovou chybou v termínu odjezdu. Z důvodu množících se dotazů potvrzujeme, že letošní tábor se opravdu koná od PÁTKU 3.7. do PÁTKU 17.7.2015. Tyto páteční termíny jsme byli nuceni akceptovat z důvodu vytíženosti areálu. Za způsobené problémy se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Čarodějnice 2015

31.3.2015 - Chystejte košťata, slet se blíží
Občanské sdružení Bzuk spolu s Restaurací a penzionem U Nováků si Vás dovoluje pozvat na již tradiční Pálení čarodějnic 2015. Ani letos nebudete ochuzeni o soutěže pro děti i dospělé, vyhodnocení nejlepších čarodějnických masek, hry, zábavu, příjemnou atmosféru a špekáčky k opečení pro soutěžící děti zdarma. Vrcholem celého odpoledne bude jedinečné zapálení obří hranice s chycenou čarodějnicí – zážitek, který si nemůžete nechat ujít. Večer bude pokračovat diskotékou nejen pro děti a akce bude zakončena velkolepou Ohnivou show. Plně zásobené bary a pochoutky z grilu i rožně jsou samozřejmostí. Akce se koná za každého počasí 30.dubna 2015 od 17:00 hod. v prostorách Restaurace a penzionu U Nováků v Bítovanech, vstup zdarma. Těšíme se na Vás.

Aktualizace www

16.2.2015 - Doplněn seznam vedoucích
Po delší době proběhla aktualizace našich www. Byla změněna sekce Vedoucí, kde v tuto chvíli naleznete aktuální seznam lidí, se kterými se můžete vy nebo vaše děti setkat na letním táboře. Na galeriích jednotlivých vedoucích a praktikantů se pracuje, stejně tak na dalších drobných úpravách a aktualizacích našich stránek.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2015

24.12.2014 - Přihláška pod stromeček
Krásné prožití svátků vánočních a příjemný vstup do úspěšného roku 2015 vám z celého srdce přeje občanské sdružení Bzuk. A pokud ještě sháníte dárky, máme pro vás jeden typ - od dnešního dne lze podávat přihlášky na tábor 2015. Přihlášku a podrobnosti naleznete v záložce tábor 2015. Tak šťastné a veselé :)

Pouťové setkání

9.8. Pouťové setkání s Bzukem
Vážení rodiče, milé děti, přátelé, kamarádi, stateční lovci upírů,.. Jak už se stalo dobrou tradicí, i letos se uskuteční potáborové setkání na chrudimské pouti. Sraz se uskuteční v sobotu 9.8. v 14:00 na schodišti chrudimského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Poté společně vyrazíme do víru zábavy, navštívíme dle chuti některé atrakce, pobavíme se a hlavně zavzpomínáme na naše táborové dobrodružství. Akce bude ukončena cca v 16:00, nebo dle chuti, dohody a počasí. Jedná se o přátelské setkání, není tedy v naší moci nést za kohokoli zodpovědnost. Děkujeme za pochopení. Těšíme se na vás. Zváni jsou samozřejmě i vaši kamarádi, sourozenci, rodiče, prarodiče, zkrátka všichni ti, kdo nás mají rádi a chtějí se společně bavit.

Foto z tábora 2014

23.7. První fota na webu
V sekci Galerie pod záložkou Táborové fotografie naleznete několik fotografií z táborového dobrodružství Soumrak upírů 2014. Pokud vám tyto fotky nestačí, máte možnost objednat si (pokud jste tak již neučinili) DVD se všemi fotografiemi z uplynulého tábora. V případě zájmu se ozvěte na blazek.petr@mujmail.cz. Příjemné pokoukání přejeme.

Tábor 2014 úspěšně za námi

21.7. Tak rychle to uteklo...
Táborové dobrodružství Soumrak upírů je za námi. Klidné a příjemné prostředí nového areálu, skvělá parta lidí a velký počet úžasných dětí - nejen to vše přispělo k celkově pohodové atmosféře, příjemné náladě a úspěchu tábora. Dík patří všem členům přípravného a realizačního týmu od zdravotnice až po kuchyň, vedoucím, praktikantům, kamarádům, kteří ochotně a nezištně přiložili ruku k dílu, všem, kteří nás podporují, fandí nám a pomáhají jak jen mohou. Bez vás by to nešlo :) Obrovské DĚKUJEME pak patří samozřejmě všem rodičům, kteří nám svěřili své milované děti. Děkujeme za důvěru, velice si toho ceníme a vážíme. Doufáme, že se s námi dětem líbilo a již nyní se společně můžeme těšit na tábor příští. Máme vás rádi :)

Svatba "rodičů" o.s. Bzuk

Nejen Bzukem živ je člověk :)
Protože je těch příprav tábora, čarodějnic, karnevalů atd... málo a začínali jsme se nudit, rozhodli jsme se uspořádat ještě v mezičase jednu svatbu :)

Dětský karneval v Bítovanech

6.5.2014 - Dětský karneval.
Bzuk o.s. a Lions Group s.r.o. srdečně zvou širokou veřejnost na velkolepý Dětský karneval, který se uskuteční v Restauraci a penzionu U Nováků v Bítovanech v neděli 11.5. od 14:00 hod. Těšit se můžete na hry a soutěže o ceny, zábavu, vyhodnocení nejlepších čarodějnických masek, či dětskou minidiskotéku. Těšíme se na Vás.

Slet čarodějnic 2014

15.4.2014 - Po roce opět v Bítovanech.
Bzuk o.s. a Lions Group s.r.o. srdečně zvou širokou veřejnost na velkolepý Slet čarodějnic, který se uskuteční v Restauraci a penzionu U Nováků v Bítovanech.
Těšit se můžete na hry a soutěže o ceny pro děti i dospělé, vyhodnocení nejlepších čarodějnických masek, putování za čarodějnicí s lampiony (nutno mít vlastní), zapálení hranice a mnoho dalšího. Nebude chybět ani dětský disko-rej, ohnivá show a afterpárty. Kromě mnoha jiných specialit se můžete těšit na kýty a další lahůdky z grilu. Plně zásobené bary jsou samozřejmostí.
VSTUP a špekáčky pro děti ZDARMA
AKCE SE USKUTEČNÍ ZA KAŽDÉHO POČASÍ!
Těšíme se na Vás.

Po stopách chrudimské minulosti - ZRUŠENO

15.3.2014 - Špatné počasí
Z důvodu nepříznivého počasí se, bohužel, dnešní akce Po stopách chrudimské minulosti přesouvá na neurčito. Děkujeme za pochopení, ale dešti a větru zatím ještě poroučet neumíme :(

Letní tábor Soumrak upírů

12.3.2014 - Volných míst ubývá
Volná místa na letní dětský tábor Soumrak upírů 2014 každým dnem ubývají. Pokud máte zájem o naše letní dobrodružství, dlouho nečekejte. Více info o táboře a přihlášku naleznete v záložce Tábor 2014.

Po stopách chrudimské minulosti

10.3.2014 - Chrudim plná tajemství
Podnikněte s námi výlet zpět časem, poznejte Chrudim z jiného pohledu, objevte méně známá zákoutí a fakta, přijďte se pobavit, dozvědět se něco nového. Hra pro jednotlivce, skupiny i celé rodiny. Co s sebou? Dobrou náladu, chuť soutěžit a bavit se, sportovní obuv a pohodlné oblečení. Vítězové soutěžní výpravy skrz Chrudim se mohou těšit na hodnotné ceny. Akce se uskuteční v sobotu 15.3. od 16:00 v Chrudimi. Sraz na náměstí J.Ressela u kašny.

Videogalerie

15.1.2014 - Víc, než jen fotky
V rámci možností se snažíme doplňovat a aktualizovat tyto naše stránky. V galerii tak od teď naleznete nově i odkazy na naše videa. Příjemné pokoukání přejeme.

První přihlášení

14.1.2014 - Děti se již hlásí na tábor
Jsme velmi potěšeni, že již chodí přihlášky na tábor Soumrak upírů. Pokud i vy o letním dobrodružství s námi uvažujete, dlouho nepřemýšlejte. Přihlášku naleznete v záložce Tábor 2014.

Tábor 2014

22.12.2013 - Spuštěny přihlášky na tábor 2014
Do příchodu Ježíška zbývají sice ještě 2 dny, ale my jsme se rozhodli nadělit vám vánoční dárek již nyní. V záložce tábor 2014 naleznete nejen aktualizované informace o táboře 2014, který proběhne v překrásné přírodě nedaleko Toulovcových Maštalí, ale především a hlavně přihlášku na tábor. Věříme, že vás potěšíme nejen tématem, ale i cenou. Takže neváhejte a hlaste se, protože počet míst omezen. Těšíme se na Vás.

PF 2014

22.12.2013 - PF 2014
Máme za sebou další rok, který byl i díky vám krásný. Děkujeme za vaši přízeň, znamená pro nás velmi mnoho. Do příštího roku vám můžeme slíbit, že ve svém úsilí nepolevíme a nadále budeme dělat vše pro vaše potěšení a úsměv, úsměv a potěšení vašich dětí, vnoučat…. Do nadcházejících vánočních svátku i roku 2014 vám všem ze srdce přejeme hodně štěstí, zdraví lásky, pohody a spokojenosti a ať vám vše vychází tak, jak si sami přejete. Máme vás rádi.

Strašidelný Halloween 2013

12.10.2013 - Dýně a strašidla
Srdečně Vás i všechny Vaše známé zveme na Strašidelný Halloweenský večer, který se uskuteční v Restauraci U Špejlíka v Orli v sobotu 2.listopadu 2013 od 17:00 hod. Čeká vás strašidelná zábava, tematická výzdoba, soutěž o nejstrašidelnější masku (dětskou i dospěláckou), soutěž o nejkrásněji vydlabanou dýni (dýni a dlabací pomůcky přinést vlastní) a mnoho dalších překvapení. Večer plný zábavy zakončí strašidelná diskotéka nejen pro děti a ohnivé vystoupení. Akce se uskuteční za každého počasí ve velkém nekuřáckém sále restaurace. Vstup zdarma. Těšíme se na Vás

Setkání na chrudimské pouti

7.8.2013 - Pouť je tu!
V sobotu 10.8. se uskuteční Pouťové setkání s Bzukem. Sraz ve 14:00 na schodech kostela Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí v Chrudimi. Oficiální konec v cca v 16:00. Jedinečná příležitost potkat staré i nové známé, pobavit se, zavzpomínat a strávit společně příjemné odpoledne proložené návštěvou pouťových atrakcí. Letos mimořádně i možnost navštívit Bar U Zemiho a osvěžit se některým z jeho proslavených drinků. Těšíme se na Vás.

Nové fotky

31.7.2013 - Vybrané fotografie z tábora 2013
Podívejte se do fotogalerie, zde naleznete nové fotky z nedávného tábora!

Zprávy z tajné základny

27.6.2013 - Dobrodružství začíná
Od zítřejšího (pátek 28.6.) dopoledne již připravujeme vše potřebné na příjezd našich milovaných táborníků, odjíždíme tedy "mimo civilizaci". Vaše případné akutní dotazy či problémy týkající se tábora tedy, prosím, směřujte na tel. číslo hlavního vedoucího - 776 841 182. Děkujeme za pochopení. Na vojenské základně i ve vesmíru se špatně chytá WiFi, ale i tak se o to pokusíme. Pokud NASA a US ARMY dovolí, budeme se vás snažit co nejčastěji alespoň náznakem informovat o našem dobrodružství prostřednictvím naší skupiny na FB Odkaz zde.

Poslední šance přihlásit se!

18.6.2013 - Poslední 4 dny!
Všichni zájemci, kteří s námi chtějí letos podniknout dobrodružnou výpravu skrz hluboký vesmír, mají poslední šanci. Již za 4 dny, tedy v sobotu 22.6., bude zastaven příjem přihlášek a plateb za dětský tábor. Nenechte si tuto příležitost ujít.

Sleva 1000 Kč z ceny tábora

1.6.2013 - VZP příspěvkový program spuštěn!
Pokud ještě váháte, zda s námi vyrazit na další dobrodružný tábor, tentokrát na motivy seriálu Hvězdná brána, a jedním ze sporných bodů je cena, pak vězte, že VZP spustila příspěvkový program pro své pojištěnce. Dítě u ní pojištěné má možnost získat příspěvek až 1000 Kč na táborový pobyt. Věříme, že i toto může ve Vašem rozhodování pomoci. Více info zde. Nenechte nás cestovat skrz hluboký vesmír samotné :-)

Přihláška - tábor 2013

27.5.2013 - Prodloužení přihlášek!
Na Vaše četná přání byla prodloužena možnost přihlášení se na letní dětský tábor i možnost jeho zaplacení do 21.6.2013. Těšíme se na vás.

Čarodějnice 2013

30.4.2013 - Slet čarodějnic!
Zde si můžete prohlédnout fotografie z letošního sletu čarodějnic.

Spuštění nových webových stránek

22.4.2013 - Už to chtělo změnu!
Dlouho připravovaná výměna webových stránek Bzuk o.s. je konečně tady!
Tak ať se Vám líbí! :-)
(vzhledem k nedávnému spuštění se mohou vyskytnout drobné nesrovnalosti či chyby v zobrazení webu, na odstranění pracujeme)